View Mixed Reality z Windows 10 z kamerką

3 Maj 2017

Microsoft bardzo chce być kojarzony z nowym pojęciem “Mixed Reality”. W nowych goglach od swoich partnerów to określenie jest lekko nagięte (chyba, że w tej kwestii gigant z Redmond nie powiedział jeszcze ostatniego słowa przed jesiennymi premierami). Na szczęście, by zapoznać się z możliwościami Rzeczywistości Rozszerzonej wcale nie trzeba będzie nabywać specjalnych gogli. Te najprawdziwsze AR poczujemy z dowolnym komputerem z Windows 10, który posiada kamerkę.

Microsoft View Mixed Reality

Microsoft View Mixed Reality to tryb, który przygotowano dużo szerzej niż ten w goglach. Nowe oprogramowanie stworzono z myślą o szkolnych klasach, ale potencjał jest dużo szerszy. Dotąd aplikacje AR powstały głównie na smarfony i tablety z Androidem lub iOS, ale jest jeszcze jedna platforma – Windows. Laptopów i tabletów 2 w 1 z najnowszym, bardziej dotykowym systemem operacyjnym pojawiło się znacznie więcej, a to już większa szansa, że uda się im dostarczyć rozszerzanie rzeczywistości. AR jest przyszłością i nie dziwi chęć rozwoju Microsoftu w tym kierunku.

HoloLens i inne gogle z Mixed Reality są może wygodniejsze, ale sporo droższe. W dodatku kompatybilnego kompa możemy już posiadać. View Mixed Reality wgramy do Windows 10 jak program. Pozwoli to na podgląd cyfrowych obiektów na realnym tle przez kamerkę i ekran tabletu/laptopa. Będą to m.in. elementy 3D, które możemy już tworzyć w 3D Paint z aktualizacji “Dla Twórców”. Kolejny update z opcjami AR ma pojawić się jesienią i być bezpłatny. Działanie rozwiązań MR w W10 zaprezentowano wczoraj na #MicrosoftEDU Event. Poniżej załączyłem próbki edukacyjne z HoloLens, które z tabletami Windows 10 będą funkcjonowały identycznie, ale przez ekran komputera.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *