WatchOS 4: Gym Connect – Apple Watch na siłownię

5 Cze 2017

watchOS Gym Connect

Na czerwcowym Apple WWDC 2017 rozpoczęto od prezentacji możliwości nowego watchOS 4, czyli już czwartej generacji oprogramowania dla Apple Watcha. Nowości jest całkiem sporo i zmiany w funkcjonowaniu zegarka będą widoczne, ale tylko w wybranych elementach. Będę przyglądał się wybranym poprawkom oddzielnie, bez zbiorczego wpisu (przynajmniej na razie – później może zrobie jakieś podsumowanie).

Kevin Lynch dosyć szybko omówił nowości. Update systemu dla Apple Watchów ucieszy zwłaszcza amatorów ćwiczeń na siłowni. Smartwatch Apple to również tracker aktywności, ale głównie na zewnątrz. Teraz ma się to zmienić. Apple wykorzysta wbudowany w naręczny gadżet chip komunikacji zbliżeniowej NFC (który normalnie służy wyłącznie do płatności mobilnych Apple Pay) i nada mu nowy cel – łączenie się z maszynami na siłowniach.

watchOS Gym Connect

W ten sposób dane z obu sparowanych urządzeń mają lepiej przekazywać odczyty na temat naszej aktywności. Jak zwykle usługom nadano wyjątkową nazwę. Serwis ten nazwano Gym Connect i ma współpracować z wybranymi modelami oraz markami produktów: bieżniami, orbitrekami itp. od LifeFitness, Cybex, Schwinn, Technogym, Matrix, Star Trac i StairMaster. Sądząc po popularności Apple, sprzętu chcącego współpracować z trackerem aktywności będzie przybywać.

Apple Watch otrzymał też nowy interfejs dla apki Workout, która ma lepiej funkcjonować i oczywiście wymieniać danymi z akcesoriami z siłowni.

źródło: Apple

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *