Vivint Outdoor Camera Pro – monitoring z AI

18 Kwi 2019

Vivint Outdoor Camera Pro - kamerka z AI

Segment kamerek do monitoringu jest bardzo konkurencyjny. Producenci rywalizują na funkcjonalności oraz jakość parametrów. Najbliższe lata będą jednak wyścigiem na możliwości algorytmów AI, które wykorzystają te same specyfikacje, ale inteligentniej. To właśnie wydobywanie dodatkowych opcji z czujników przez oprogramowanie, może być ważną częścią przewagi nad rywalami. Kto znajdzie ciekawsze i praktyczniejsze rozwiązania dla Sztuczną Inteligencję, wygra zainteresowanie klientów.

Vivint Outdoor Camera Pro – kamerka z AI

Kamerka Vivint Outdoor Camera Pro to przykład modelu z taką właśnie ofertą. Rejestratora, który zaproponuje nieco więcej niż tylko zwykły podgląd i reagowanie na ruch. Zanim przedstawię krótko te dodatkowe elementy AI, przyjrzę się ogólnym właściwościom obiektywu do pilnowania mienia. Wyglądają dobrze. Wyrób ma sensor 4K HDR, ale streamować na telefon będzie tylko w jakości Full HD, co generalnie jest wystarczające. Bardzo dobrze wygląda zakres widzenia. 140-stopniowy kąt daje szeroki obszar obserwacji. W komplecie apka Vivint Smart Home na systemy iOS lub Androida, by podpatrywać ujęcia, przekazywać głos (dwustronne audio), ale też korzystać z dobrodziejstw AI.

Vivint Outdoor Camera Pro - kamerka z AI

Teraz o przewadze związanej z algorytmami AI. Technologia Smart Sentry to wyuczenie algorytmów, mające rozpoznawać nietypowe i podejrzane sytuacje związane z kręcącymi się pod budynkiem osobami. Zdaje się, że już kiedyś pisałem na blogu o czymś bardzo podobnym w jakiejś kamerce do monitoringu otoczenia. Producent przekonuje, że strażnik ma, nie tylko nagrywać włamania, ale im także zapobiegać. To dzięki prewencyjnym systemom, aktywującymi się w naprawdę odpowiednim momentach. Ma być mniej fałszywych ostrzeżeń, a więcej rzeczywistych. Jeśli oprogramowanie wykryje intruza, który faktycznie zachowuje się jak obserwator planujący włamanie, wtedy otrzymamy sygnał na telefon i będziemy mogli np. wystraszyć zdalnie złodziejaszka.

Vivint ma być zatem czymś w rodzaju całodobowego patrolu naszego domu. Warto mieć też kamerki wewnątrz mieszkania, ale pierwszą fazą jest ta poza budynkiem. Outdoor Camera Pro zajmie się tematem zanim ktoś dotrze do środka. Kamerka ma dodatkowo sygnały odstraszające oraz LEDowy pierścień wskazujący nagrywanie. Warto jeszcze dodać, że Vivint Smart Home to szerszy ekosystem, więc należy oczekiwać, że poszczególne smart moduły będą współpracować, np. z dzwonkiem do drzwi (też ma swoją kamerkę). Ciekawe ile taka kamerka będzie kosztować?

źródło

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *