Under Armour SpeedForm Gemini 3 RE – smart buty

19 Gru 2016

Giganci segmentu odzieży sportowej dostosowują swoje wyroby do dzisiejszych możliwości. Under Armour jest jedsną z tych marek, która stara się zaoferować inteligentne rozwiązania. Ma zestaw do fitnessu HealthBox (wagę, aplikację oraz bransoletkę), ale i smart obuwie. UA SpeedForm Gemini 2 RE doczekało się następców, czyli aż trzech modeli butów do biegania z sensorami. Zmieni się nie tylko krój (a właściwie style butów), ale i trochę opcji w aplikacji do śledzenia odczytów aktywności.

Under Armour SpeedForm Gemini 3 RE

UA SpeedForm Gemini 3 RE, SpeedForm Velociti RE i SpeedForm Europa RE to rodzina butów sportowych wyposażona w ten sam zestaw czujników co Gemini 2 RE, tj. analizą metryk biegowych z kadencją, tempem i zapisem dystansu z czasem trwania. Podobnym zestawem odczytów jaki znajdujemy w opaskach fitness, ale tutaj bezpośrednio z nóg. Dane trafiają do aplikacji UA na iOS oraz Androida, ale integrują się także z MapMyRun, specjalizującą się w pomocy dla biegaczy

Sportowcy mają zyskać w ten sposób wsparcie w rozumieniu regeneracji oraz maksymalizacji (optymalizacji) wydajności. Obuwie jest oczywiście odpowiednio dostosowane do potrzeb poszczególnych typów biegaczy. Są odmiany neutralne, ale i stabilizujące nogę w trakcie kontaktu z ziemią. Połączenia dbania o kolana to podstawa we współpracy z odczytami fitness. Under Armour to jedna z nielicznych firm, która skupia się na obu aspektach. Zapis metryk możemy uzupełnić czytnikiem pracy serca UA Heart Rate na klatkę piersiową i wtedy zestaw jest niemal kompleksowy.

Under Armour SpeedForm Gemini 3

Co nowego pośród smart funkcji? Jest na przykład Jump Test, mierzący obciążenie nóg, umożliwiające analizę przy długich dystansach, gdzie o kontuzje przy niepoprawnościach dużo łatwiej. Ocena średniej dla ruchu nóg ma wspomóc wskazówkami na temat regeneracji i dobierania intensywności. Generalnie chodzi o unikanie przeciążeń przez oceny algorytmów. Opcje te są dostarczane przez MapMyRun, więc połączenie z serwisem sporo daje. Szersza kolekcja ma trafić do większego grona biegaczy, gdzie przecież mamy sportowców długodystansowych, średniodystansowych i okazjonalnych.

Wszystkie modele mają być dostępne w lutym 2017, a wcześniej zostaną zaprezentowane na targach CES 2017 w Las Vegas. Under Armour rozwija buty w dobrym kierunku i przy okazji zapowiada jeszcze szerszą ekspansję w tym segmencie. Nie są to jedyne smart buty z czujnikami do biegania, a konkurencyjne wyrobu wrzuciłem w powiązanych artykułach pod wpisem. Wybór jest coraz szerszy i to cieszy. Uważam, że inteligentnych funkcji mogłoby być w nich jeszcze więcej, ale dopiero rywalizacja wymusi dostarczanie takowych opcji.

źródło: Under Armour

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *