THINGK – inteligentna waga, zegar i timer dla nowoczesnej kuchni

28 Kwi 2014

Inteligentne wagi, inteligentne deski do krojenia – to też już część Internetu Rzeczy. Na portalu Indiegogo pojawiło się coś w rodzaju ich hybrydy? Połączenie funkcji, które ułatwią przygotowywanie posiłków w kuchni. Włoski producent przygotował gadżet, który oprócz nowoczesnych funkcji i komunikacji ze smartfonem, prezentuje się bardzo nowocześnie. To sprzęt o więcej niż tylko tradycyjnym użytku. Model posiada funkcjonalność w zależności od układu położenia. GKILO przypomina drewnianą deskę, a raczej blok, ktory w poziomie w zależności od strony posłuży jako inteligentna waga, służąca ludziom potrzebującym konkretnych danych na temat składników (diety, fitness, kontrolowanie spożywanego pożywienia przy niektórych chorobach).

Przewrócona na drugą stronę zmieni się w nowoczesny zegarek. Wygląda jednak na to, że niezależnie od strony, nie posłuży jednak jako powierzchnia do krojenia, a szkoda. Nie ma jednak żadnych przycisków na zewnątrz. Funkcje i ustawienia są kontrolowane przez gesty rąk. Użytkownik może zresetować godzinę lub wagę zwykłym ruchem ręki. W środku bloku zmieszczono bezprzewodowy moduł do łączenia się z siecią. Ma on pomóc w gotowaniu. Podpowie jak długo przygotowywać/gotować specyficzne składniki położone na powierzchni wagi/deski. Przykładowo, jeśli zważymy kawałek mięsa drobiowego, deska połączy się z Internetem i przekaże odpowiednie sugestie.

Zestaw THINGK, oprócz bloku GKILO, posiada również część zwaną CLOGK. On też jest częścią Internetu Rzeczy. Jest połączeniem zegara oraz timera. Również często używanego narzędzia w kuchni. Oba będą się ze sobą komunikować. Jeśli już uzyskamy info na temat długości gotowania potrawy/składników, timer sam się nastawi. Oczywiście wszystko wymaga jakiejś synchronizacji z naszymi czynnościami (aplikacja umożliwi łatwe ich wykorzystanie). Ciekawe jak waga zachowa się przy większej liczbie składników. Wszystko jest jednak do dopracowania, a potencjał można odpowiednio wykorzystać. Właśnie w tym celu autorzy zbierają dodatkowe fundusze. Chcą dopracować oprogramowanie.

W przygotowaniu jest specjalna aplikacja mobilna na platformę iOS i Android, która ma wspólnie tworzyć zestaw dla nowoczesnego kucharza. Komplet GKILO+CLOGK wyceniono w kampanii na 195 dolarów. Można je zakupić też osobno po stówie. Jeśli uda się osiągnąć wyznaczony próg funduszy, THINKG pojawi się w sierpniu tego roku.

źródło: Indiegogo via slashgear.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *