The Magic Phone Stand – lewitujący smartfon?

26 Maj 2014

Uchwyty i podpórki do smartfonów mają nam pomóc w obsłudze gadżetów, ale także wygodniejsze spoglądanie na ekran, np. przy prowadzeniu rozmów lub korzystania z drugiego ekranu podczas pracy na komputerze. Oprócz swoich atrybutów funkcjonalnych jest też aspekt wzornictwa. To często również ma niebagatelne znaczenie podczas zakupu akcesoriów i przystawek. The Magic Phone Stand to efektowny projekt stojaczka pod smartfon właśnie w takim wydaniu. Projekt biorący udział w kampanii na Kickstarterze to rodzaj złudzenia optycznego, w którym wydaje nam się, że nasz telefon unosi się w powietrzu. W rzeczywistości opiera się on o usztywnionym “kabelku”.

Oczywiście wewnątrz ukryty jest też przewód zasilający, więc przy okazji podładujemy akumulator telefonu. Końcówka utrzymująca smartfon ma posiadać różne złącza: microUSB, Lightning oraz 30-pinowe umożliwią podłączenie do większości urządzeń na rynku. Androidów, czy iPhone’ów – niezależnie od aktualności portu (starszy i nowszy). Trzeba wziąć pod uwagę stabilność takiego mocowania. Większe telefony, jak Galaxy Note mogą mieć problemy, ale producent pracuje nad stworzeniem stabilnego złącza i do tego właśnie potrzebne jest wsparcie w kampanii na Kickstarterze.

Druga końcówka to naturalnie port USB, który podłączamy do zasilania. Dotykanie wyświetlacz trochę buja sprzętem (widzę tutaj od raz przewagę gestowej obsługi), a producent zapewnia, że można też w ten sposób oglądać video, ale w układzie wertykalnym nie jest to specjalnie wygodne – mam na myśli wielkość ekranu. Nie trzeba jednak przekonywać, że ten gadżet ma lepiej wyglądać niż służyć, choć to drugie musi być jego ważną częścią. “Kabelki” mają być dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, raczej białym i czarnym, lepiej imitując ten prawdziwy, giętki. The Magic Phone Stand  można zakupić już za 24 dolary (w kampanii). Rozsyłka ma nastąpić w październiku.

źródło: Kickstarter via gizmag.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *