Śledzenie cyklu menstruacyjnego w zegarkach Garmin

30 Kwi 2019

Garmin wprowadził nowe zegarki z serii Forerunner, a wraz z nimi także nowe funkcje. Zarówno te sportowe, jak i nieco mniej. Taki flagowiec Forerunner 945 zyskał Spotify oraz Garmin Pay, ale i całkowicie nową opcję (muzyka i płatności pojawiły się u tego producenta w innych modelach już w 2018 roku). Mowa o śledzeniu cyklu menstruacyjnego – Menstrual Cycle Tracking. To ukłon w stronę damskiej części użytkowników. Panie będą mogły monitorować sprawy kobiece z poziomu ekraniku na nadgarstku. Coś podobnego ma już jeden z bezpośrednich rywali w formie Fitbit Female Health Tracking.

Garmin Śledzenie cyklu menstruacyjnego

Menstrual Cycle Tracking od Garmin

Aplikacja Connect ma dorzucić całkowicie nowe dla Garmina funkcje. Sportowe zegarki potrafią naprawdę wiele, ale głównie od strony monitorowania aktywności. Jest też tryb inteligentny, dzięki któremu Garminy zbliżają się do smartwatchy liderów. Urządzenia amerykańskiej marki mają rozwijać się teraz w kierunku sekcji health, ale też wellbeing. Pilnowanie dni płodnych lub odwrotnie, okresu bez ryzyka, będzie można śledzić na zegarku. Wszystko bardzo podobnie do konkurencyjnego rozwiązania od Fitbit. Ma obejmować cykle standardowe, ale też nieregularne, przedmenopauzalne i menopauzalne.

Aplikacja ma umożliwiać wprowadzanie logów na temat symptomów, odczytywanie przewidywań okresu, okienek płodnych, czy edukacyjnych ciekawostek na podstawie rejestru danych. Panie będą w stanie pilnować poszczególne fazy bez dzienniczków. Ma to też pomóc w budowaniu programów treningowych, czy planowaniu dłuższych tras. Do maratonów trzeba przygotowywać się dużo wcześniej, a kobiety muszą w ramach aktywności myśleć też o swoich cyklach. Przykład? Dwa pierwsze tygodnie cyklu to najwydolniejsze ciało. Zarówno pod względem siły, wytrzymałości i szybkości. Wtedy najlepiej stosować treningi siłowe. W pozostałe dni lepiej podejmować inne rodzaje ćwiczeń.

Użytkowniczki Menstrual Cycle Tracking mają też monitorować objawy fizyczne oraz emocjonalne, by odnosić się do wyników sportowych w poszczególnych fazach cyklu. Zobrazuje to możliwości organizmu w różnych momentach cyklu. Apka ma być dostępna w sklepiku Garmin Connect IQ. Dane będzie można przesłać do szerszych badań, co przypomina nieco podobne projekty Apple. Garmin wraz z University of Kansas Medical Center będzie chciało prześledzić sytuacje ogółu, aby przedstawić potem jakiś ciekawy i użyteczny raport. Śledzenie cyklu menstruacyjnego (owulacji) ma być dostępne na większości kompatybilnych modeli Garmina. Część z nich otrzyma update trochę później.

źródło: Garmin.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *