Nowe Sengled Solo Color Plus i Element Color Plus

11 Cze 2018

Sengled Solo Color Plus

Smart żarówki nie robią już na nikim większego wrażenia, więc producenci szukają nowych pomysłów. Jednym z nich jest miksowanie LEDów z dodatkowymi modułami. Ostatnio modne jest dostarczanie w tym formacie również wbudowanych głośniczków. Sprzyja temu miniaturyzacja, ale i popularyzacja bezprzewodowego streamingu. Sangled przygotował taki właśnie rodzaj inteligentnego oświetlenia. Model Solo Color Plus łączy sterowanie kolorami z głośniczkiem Bluetooth. Wszystko sterowane ze smartfonowej aplikacji.

Kiedyś tego typu gadżety były nietypowe. Ich największym problemem były gabaryty. Sengled zmieścił wszystko w kompaktowej wersji i zwłaszcza tym chce zachęcić do zakupu. Powód jest prosty. Normalnej wielkości “żarówkę” można zainstalować w wielu miejscach, a nie tylko kilku (gdzie możliwe było zmieszczenie większego wariantu). Dyskotekowy LED to też całkiem sensowne połączenie, bo efekty wizualne z dźwiękowymi się po prostu łączą. Na imprezę w sam raz. Solo Colos Plus wygląda identycznie do odmiany świecącej w jednej barwie. Chyba ma nawet zbliżone wymiary, więc oferta rozszerzona o taki model jest całkiem atrakcyjna. Nie liczę już cen, bo tutaj Sengled jest alternatywą dla Philips Hue i LiFX od dosyć dawna.

Sengled Solo Color Plus

Najkrócej charakteryzując możliwości Solo Color Plus można napisać, że to żarówka świecąca w rytm muzyki. Producent posiadał już grającego LEDa, ale teraz w wersji Plus system otrzymuje kolory. Oprócz tego możemy regulować głośnością, ale i jasnością. Aplikacja Sengled Pulse na smartfony jest dostępna na iOS lub Androida, czyli dwie najpopularniejsze platformy na rynku. Firma stworzyła jeszcze jeden nowy model żarówek. Element Color Plus zastąpi Element Plus i tutaj też poprawiono kolorystykę. 16 milionów kolorów i “tysiące” odcieni światła białego. Ze smartfona można programować i harmonogramować czas pracy i tryb świecenie, ale też śledzić zużycie energii.

Sengled bazuje na protokole ZigBee, a to daje spore możliwości odnośnie rozbudowy automatyki oraz inteligentnych systemów. Można rozszerzyć oświetlenie o różne standardy, m.in. Wink, SmartThings od Samsunga, połączyć siły ze smart głośnikami Echo z Alexą, czy Google Asystentem. Brakuje tylko współpracy z HomeKit od Apple. Ja najbardziej cenię sprzęt za kanał w IFTTT, bo to jeden z ciekawszych serwisów do budowania własnych akcji i scen. W 2018 do oferty mają wejść jeszcze żarówki z czujnikami ruchu z nową apką Sengled Home, a także smart gniazdka, więc smart oświetlenie tego producenta zyska większe możliwości.

źródło: Sengled

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *