Rewound zamieni iPhone’a w iPoda Classic

12 Gru 2019

Pod koniec października klasyczny iPod skończył 18 lat. Apple wypromowało cyfrową muzykę, a odtwarzacz cyfrowej muzyki zrewolucjonizował rynek. iTunes biło rekordy popularności, pozwalając pobierać tysiące utworów i albumów na pamięć przenośnego gadżetu. Dzisiaj player jest w każdym smartfonie, a muzę raczej strumieniujemy (ewentualnie zapisujemy offline). Aplikacja Rewound na iOS chce przypomnieć dawne czasy przez fajną aplikację z interfejsem iPoda Classic

iPhone będzie naśladował iPoda Classic

Nakładka na odtwarzacz muzyczny pozwala sterować zasobami w dawnym stylu. To apka retro, przemieniająca iPhone’a (lub iPoda touch) w klasycznego iPoda. Ma imitować sprzęt przez wirtualny Click Wheel i znany motyw listy z utworami i artystami. Oczywiście z wiernym odwzorowaniem menu i charakterystycznych funkcji. Przejrzymy w ten sposób bibliotekę Apple Music, ale w planach jest też dodanie bazy Spotify. Dół odtwarzacza można personalizować, by wygodniej zarządzać swoimi zasobami. Być może dzięki temu apka w ogóle przetrwa w AppStore i Apple jej nie ruszy (za jakieś patenty).

Wszystko ma być obsługiwane jedną ręką, jak dawniej. Może wirtualne kółko nie będzie tak wygodne, jak to fizyczne, ale w nowszych iPhone’ach pomoże integracja z haptycznym silnikiem. Tym bardziej, że programik jest bezpłatny (skiny są jednak płatne…). Interfejs iPoda to już ikona. W Rewound jest jak jego symulator, choć nie znajdziemy oficjalnie żadnego słowa o tym świadzącego. Dlatego aplikacja pomyślnie przeszła weryfikację Apple. Jej autorem jest Louis Anslow. Program nie wygląda domyślnie, jak na załączonym filmiku. Trzeba go zbudować samodzielnie (stworzyć własną skórkę). Rozwiązanie wymaga minimum iOS 10. Niestety nie jestem w stanie tego sprawdzić. Nie używam iPhone’a. Jeśli ktoś sprawdzi odtwarzacz w praniu na swoim smartfonie Apple to chętnie skorzystam z obrazka do ikonki wpisu na moim blogu 🙂 Podeślijcie oczwyiście zgodę na wykorzystanie obrazka.

EDIT: i po apce. Apple usunęło program z AppStore. Developer przygotowuje webową odmianę “emulatora”.

źródło: AppStore, via theverge.com (foto ikonki wpisu)

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *