Nie wszystkie projekty prezentowane na stronach Kickstarter znajdują zainteresowanie. Kampania firmy MessagePetz została anulowana właśnie ze względu na niewielkie wsparcie dla prototypu i niskie wpływy z donacji, które miały spowodować jego dalszy rozwój i masową produkcję dla klientów. Chodzi o misia Teddy Bear z ekranem, na którym wyświetlały się powiadomienia, a sam pluszak był bezprzewodowo połączony przez Wi-Fi i Bluetooth z naszym smartfonem.

Pare dni temu na stronie pojawiła się informacja o przerwaniu dalszej kampanii przez producenta. Nie oznacza to, że twórcy zrezygnowali z pomysłu, ale będą musieli nad nim popracować bardziej, by jego kolejna wersja bardziej zainteresowała otoczenie. MessagePetz liczyło na wzrost zainteresowania smartfonami i spróbowało sprawdzić jak przyjmie się zabawka zintegrowana z dotykowym ekranem telefonu. Celem była możliwość wysyłania przez rodzica wiadomości do swoich pociech wprost ze specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Tekst wyświetla się na brzuszku misia.

Taki interaktywny pluszak ma dostarczyć dzieciom trochę większego poświęcenia uwagi przez rodzica, o ile maluchy umieją już czytać. Chodzi o czas, który dzieci znoszą trudniej, będąc same bez mamy lub taty u boku. Aplikacja miała pozwolić przesłać wiadomości typu: „uściski”, „całusy”, „kocham cię” itp. lub umożliwić wysyłkę spersonalizowanych informacji. Przy każdej wysłanej wiadomości, LEDowe serduszko misia informuje dziecko o nadejściu powiadomienia. Przytulenie zabawki powoduje odesłanie wiadomości od dziecka do rodzica na jego telefon (np. w formie powiadomienia push).

Mimo przerwanej kampanii, zabawki w czterech wariantach kolorystycznych, można zamawiać ze strony producenta (MessagePetz.com) w formie pre-orderów w cenie 60 dolarów. Zabawka posiada atesty bezpieczeństwa. Sądząc po grafikach, aplikacja została przygotowana dla iPhone’a, ale z informacji zawartych na stronie wynika, że i posiadacze Androidów także będą mogli skorzystać z natywnej aplikacji. Korzystający z Windows Phone wykorzystają do tego webową apkę (z łatwą konfiguracją przez Internet). Twórcy udostępniają także reguły API oraz SDK, więc miś powinien otrzymać wsparcie zainteresowanych developerów, poszerzając jego możliwości. Elektroniczne wnętrzności pluszaka korzystają z otwartego Linuxa

źródło: MessagePetz, Kickstarter