Nike Plus Unlocks – nagradzanie za aktywność

6 Lut 2018

Każdy regularnie trenujący, aktywny sportowiec nie potrzebuje większych motywacji do utrzymywania formy oraz kondycji. Okazjonalnie ćwiczący takiego motywatora jednak potrzebują. Właśnie dlatego powstało mnóstwo trackerów, których zapis ułatwia pracę nad sobą i osiąganie wyznaczanych celów. Już od lat rywalizacja ze znajomymi, chęć poprawiania statystyk (lub ich utrzymywania), a także zachęcanie przez wyniki wpływa na naszą postawę i podejście. Co jeszcze można tu zaoferować? Nike proponuje nagradzanie ruchu m.in. muzycznymi playlistami oraz limitowanym, sportowym obuwiem.

Nike Plus Unlocks

Nike rozwinie swój program o Nike Plus Unlocks, który został przedstawiony już w listopadzie zeszłego roku. Mowa o nowym pakiecie funkcji dla członków społeczności Nike, którzy korzystają z aplikacji sportowej Nike Plus. Mają oni otrzymywać dostęp do specjalnych opcji oraz produktów, których zwykły klient nie będzie w stanie normalnie nabyć. W pierwszych pakietach uczestniczy też Apple, czyli jeden z ważniejszych partnerów Nike. W ten sposób firma zaproponuje nagrody bez konieczności wydawania pieniędzy (za specjalne sportowe buty trzeba zapłacić, natomiast Apple Music za ruch da nam dostęp do playlist serwisu muzycznego z Cupertino).

Jak widać, aktywność (obok zalet czysto zdrowotnych) ma dać też inne korzyści. Konkretne wyniki oraz osiąganie kamieni milowych aktywuje ekskluzywne zestawy utworów muzycznych. W Nike Plus Unlocks uczestniczyć będzie też Headspace, czyli developer aplikacji do medytacji. On też zaoferuje wybrane przewodniki w zamian za regularne ćwiczenia. Taki system współpracy z Nike jest szansą na zbudowanie lojalnościowych programów, czyli połączenia korzyści z “zależności” różnych marek z apką Nike. Dzisiaj narzędzi do monitorowania ruchu jest coraz więcej, a to wymusza szukanie nowych dróg do zachęcania użytku platform.

Pomysł jest całkiem fajny. Dopiero startuje, więc nagród jest niewiele. Z czasem kolejni partnerzy mogą rozszerzyć bazę korzyści. Sam Nike łączy wszystko także ze swoim sklepem. Jeśli dla kogoś nowy, wyjątkowy kolor obuwia lub całkiem unikatowa para modeli jest wystarczająco motywująca to poprzez aktywność będą w stanie odblokować sobie dostęp do Exclusive Shopu. Może kiedyś amerykański gigant uwzględni w tym schemacie jakieś zniżki? Aż się o to prosi w takim modelu! Na niektórych grafikach widać nawet szansę zostania testerem niektórych wyrobów. Najważniejsze we wszystkim jest jednak jedno: im więcej się napocisz, tym więcej zyskasz. Firma postara się w ten sposób zmotywować do ruchu nowymi sposobami. Nike Plus Unlocks będzie działał w apkach Nike Run Club i Nike Training Club. Niestety nie wiem jeszcze na jakich rynkach. W artykule skupiłem się bardziej na przyjrzeniu się nowej propozycji, nie na jej dostępności.

źródło: Nike

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *