Lunecase – efektowne powiadomienie świetlne na obudowie iPhone'a

30 Kwi 2014

Możliwości powiadomień świetlnych na smartfonie to ciekawy dodatek do systemu notyfikacji. Lampki LED w niektórych Xperiach można fajnie dostosować kolorystycznie do konkretnych platform, dają one sygnał, z którego serwisu dotarła do nas wiadomość. Ostatnio opisywałem ciekawą obudowę dla najnowszego HTC One (m8). Okładka Dot View z dziurkami przepuszczała światło z ekranu w postaci symboli z powiadomieniem, nie męcząc tak baterii urządzenia. W powiązanych wpisach na dole możecie też poczytać o kilku innych wariantach tego typu. Dziś trochę o obudowie z takiej właśnie serii, choć nie do końca. Na Kickstarterze pojawił się projekt Lunecase.

Lunecase to case dla iPhone’a o raczej tradycyjnych kształtach, ale z jedną fajną funkcją – wyświetlaniem notyfikacji. Choć wizualnie obudowa się specjalnie nie wyróżnia, to jest stylowa, a uroku dodaje jej LEDowy system do szybkiego podglądu. Smartfon od Apple ma chyba najwięcej przeróżnych wariantów ochronek, a to za sprawą popularności. Androidów jest może więcej, ale nie sposób przygotować uniwersalnego akcesorium dla wszystkich urządzeń. Natomiast iPhone to gwarancja i pewność, że jeśli coś jest konstruowane dla telefonu, to przeważnie znajdzie się wariant dla niego.

Symbole są tylko dwa, więc podświetlą się jedynie informacje, że nadeszła wiadomość tekstowa lub połączenie głosowe. Mimo wszystko, gadżet bardzo efektowny. W momencie nadchodzenia treści, ikonki zaczną iluminować. Sygnał elektromagnetyczny uaktywni ich podświetlenie. Będzie to jeszcze zanim nasz dzwonek się uaktywni. Przy okazji będzie to idealny sposób na wyciszone urządzenie i nie hałasowanie (np. na spotkaniach biznesowych). Takie naklejki były swego czasu modne zanim telefonu otrzymały kolorowy wyświetlacz. Symbol słuchawki pojawi się wyżej, a chmurka wiadomości pod spodem.

Obudowy Lunecase nie trzeba nawet ładować. Wystarczają impulsy elektromagnetyczne, płynące wprost do diod LED. Case wyceniono na 35 dolarów lub więcej (w zależności od momentu zamówienia w kampanii).  Cena detaliczna dla finalnego produktu to ok. 40 dolców. Jeśli uda się zebrać wymagany próg finansowy, to Lunecase trafi na rynek i do pierwszych wspierających już w sierpniu. Obudowy mają być zaprojektowane dla iPhone’a 5, 5S i 5C.

źródło: Kickstarter via slashgear.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *