Libre – smukła klawiaturka w drewnopodobnym stylu

27 Mar 2015

Fizyczna klawiatura do tabletu to dziś coraz częściej podstawa. Jeśli korzystamy z takiego urządzenia jedynie w celach internetowych, to wirtualna propozycja przycisków nam wystarczy, jednak jeśli dużo piszemy, to wsparcie w postaci prawdziwych, uginających się pod palcami “klawiszy” będzie bardzo pomocna. Prawdopodobnie sekcja tych akcesoriów jest obok etui jedną z najpopularniejszych dla sprzętu tego typu. Największy wybór mają użytkownicy iPadów. To dla tych tabletów powstaje najwięcej klawiatur. Warto dodać, że oferta jest coraz ciekawsza i co najważniejsze – coraz bardziej mobilna.

Mobilny charakter mają wszystkie proponowane klawiatury, ale im te produkty są lżejsze i smuklejsze, tym ich transport jest mniej odczuwalny. iPad Air i jego następca to bardzo smukłe tablety, więc aż nieładnie jest obciążać je ciężkimi klawiaturami. Nowe, cieńsze tablety wymusiły więc na producentach akcesoriów, by i klawiaturki dorównywały im gabarytami. Na Kickstarterze pojawiła się bardzo ciekawa propozycja: klawiaturka ważąca jedynie 200 gramów i dodająca do iPada/Androida jedynie 5 mm. W dodatku znajdziemy w niej podświetlenie przycisków, a nawet opcję szybkiego przełączania między trzema urządzeniami, na których piszemy.

Pierwsze co rzuca się jednak w oczy to design, czyli imitacja drewnopodobnego materiału, co zdecydowanie wyróżni projekt pośród innych. Przyznam, że swego czasu bardzo podobały mi się alternatywne panele dla smartfonów/tabletów, który wykorzystywały prawdziwe drewno. Urządzenie faktycznie nabierało nowego charakteru. Problem w tym, że tutaj mamy sztuczny materiał, a nie prawdziwe drewno. Szkoda. Zwłaszcza, że komplet to także obudowa z podstawką w tej samej jakości materiałów. Mimo wszystko, Libre prezentuje się elegancko. Dobrze wygląda i posiada sporo funkcji. Na obrazkach wygląda też na to, że etui dużo bardziej pogrubia tablet.

Ten element zaprojektowano dla iPada, ale samą klawiaturę można używać też z Androidem oraz Windowsem, a przełączanie między platformami ułatwi wielozadaniowość. Libre jest też odporna na zachlapania. Całkiem ciekawa propozycja. Komfort wprowadzania tekstu trzeba zbadać w trakcie testu, więc tutaj nie mogę się wypowiedzieć. Klawiaturkę można kupić taniej w trakcie kampanii na Kickstarterze.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

  1. Zgodnie z jej nazwą, najlepiej stosować ją do pisania w LibreOffice 😀 Chyba, że chcemy naszą twórczością chwalić się od razu przed NSA, wybierzmy oprogramowanie klozet-source.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *