KOLOS – kierownica do "samochodówek" na iPada

29 Mar 2015

Pierwszy raz rozwiązanie wykorzystujące żyroskopy do kierowania pojazdem widziałem na Nintendo Wii, gdzie specjalny kontroler pozwalał na przechylanie “pada” i w ten sposób zmianę toru jazdy pojazdu. Powstały nawet specjalne kierownice, by łatwiej było kierować autem na konsoli i zabawa była jeszcze fajniejsza. Teraz takie projekty znajdziemy na smartfonach i tabletach, a wystarczy przechylać urządzeniem, by bawić się tak samo jak na rozwiązaniach stacjonarnych. Są lepsze i gorsze tytuły, które umiejętnie wykorzystują czujniki ruchu. Jednymi gadżetami łatwiej poruszać, innymi nieco mniej wygodnie. Pewnie dlatego powstał KOLOS dla iPadów.

KOLOS, czyli kierownica dla iPada. Nie taka prosta jak dla Wii, ale bardziej zaawansowana, czyli stabilnie mocująca się do blatu. Znam zalety zabawy z tymi lepszymi (z funkcjami Force Feedback). Nie spodziewajmy się aż takich atrakcji w modelu z Kickstartera, ale fanów symulatorów jazdy na tabletach może zainteresować. Co prawda zestaw taki traci swój mobilny charakter, ale przynajmniej gra w domowych warunkach może być ciekawsza (zakładając, że ekran zmieniający położenie nie jest denerwujący…). iPada można też łączyć z większym ekranem, więc tutaj będzie dostępna także opcja gry na TV/Macu. Być może zabawa będzie nawet bardziej dynamiczna, a dostęp do ekranowych przycisków wciąż na wyciągnięcie palców.

Mamy się też nie obawiać o nasz tablet, bo stabilnie siedzi w specjalnym uchwycie. Pasuje to praktycznie wszystkich iPadów. Kierownica ma nawet własny mechanizm centrujący. Zabawka dla naprawdę dużo “jeżdżących” – ręce odpoczną od ciągłego trzymania tabletu przed sobą. BTW: znacie jakieś konkretne tytuły pod ten gadżet? Proszę w komentarzach.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *