iPad 7 z ekranem 10.2 cala

10 Wrz 2019

Trochę niespodziewanie Apple pokazało podczas dzisiejszej prezentacji nowego iPada. W tym roku zaktualizowano niemal całą rodzinę, ale postanowiono jeszcze dołożyć siódmą generację normalnej wersji tabletu. Oferta ta obejmuje już kilka różnego rodzaju modeli i już wszystkie korzystają z rysika Pencil. Najnowszy iPad 7 będzie współpracował z cyfrowym piórkiem znacznie lepiej i w dodatku urośnie mu wyświetlacz. Czyżby koniec z przekątną 9.7?

iPad 7

iPad 7 z ekranem 10.2

Można powiedzieć, że iPad 7 to budżetowy wariant, oceniając cenę i porównując ją do reszty tabletów Apple. Za 329$ otrzymujemy jednak sprzęt, do którego będzie można podłączyć klawiaturę Smart Keyboard poprzez złącze Smart Connector, a także użyć wspomnianego wyżej Pencila. Oczywiście wszystko na najnowszym systemie iPadOS, przedstawionym na czerwcowym WWDC. Zadebiutuje on już we wrześniu – razem z nowym iPadem. W tym samym czasie zresztą, co iOS 13.

Dlaczego powiększono ekran? Być może z uwagi na nowy system operacyjny, który ma wydobywać z hardware’u znacznie więcej niż iOS. Integracja z Pencilem będzie głębsza. Przeprojektowano home screen, dodano więcej multitaskingu. To wszystko wymagało przestrzeni. Może nie będzie jej strasznie więcej, ale zawsze. Przydatna będzie “pływająca” klawiaturka do jednoręcznego wpisywania treści podczas niektórych czynności. Wciąż iPad ten będzie wariantem typu entry-level, ale przy wielu funkcjach ma równać mocniejszym braciom.

iPad 7

 

Upgrade wnętrza uwzględnia chip A10 Fusion (z 2016 roku, gdy pojawiły się iPhone’y 7). Ma to jednak wystarczyć. Wciąż jest to mocny procesor. Apple stara się dbać o podstawowego iPad, bo jest on najchętniej kupowanym modelem (aż 60% udziałów w całej rodzinie tabletów marki). Jak zwykle dobierzemy sobie konfiguracje. iPad 7 ma być oferowany z 32 lub 128 GB dyskiem oraz z i bez LTE. Ma być produkowany ze 100% odzyskiwanego aluminium. Kolory klasyczne: srebny, szary i złoty. Premiera 30 września. Klawiaturka opcjonalna (159$). Gorzej, że kosztuje połowę najtańszego iPada… Trochę bez sensu. W cenie iPada jest roczny dostęp do Apple TV+.

źródło: Apple.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *