IKEA Sonos Symfonisk Table Lamp – głośnik w lampie

8 Kwi 2019

Kilkanaście dni temu na moim blogu pojawił się temat bezprzewodowych głośników IKEA Symfonisk, które przygotowano wspólnie z Sonos. Wtedy poinformowano głównie o designie, za który zresztą model Symfonisk Wi-Fi Bookshelf Speaker otrzymał wyróżnienie Red Dot. Teraz mamy już pełne informacje, a do tego drugi model serii, jakim jest Symfonisk Table Lamp z głośniczkiem Wi-Fi. To połączenie lampki z bezprzewodowym głośnikiem. IKEA ma od teraz już kilka modeli urządzeń w tym segmencie, bo trzeba jeszcze doliczyć projekt Eneby.

IKEA Sonos Symfonisk Table Lamp

IKEA Symfonisk Table Lamp od Sonos

Najpierw krótko przypomnę, że odmiana Bookshelf Speaker to prostokątny moduł do ułożenia w dwóch układach: pionowym i poziomym. W tym drugim można wykorzystać gadżet jako półkę ścienną (albo stolik nocny obok łóżka). Symfonisk Table Lamp ma z kolei kształt dekoracji ze światłem. Hybryda łączy głośnik z oświetleniem. Podstawa będzie grała w każdym kierunku, podobnie zresztą rozejdzie się światło. Sprytne połączenie, prawda? Czy stylowe? Kwestia gustu. Ważne, że na stoliku tanie tylko jeden moduł, a nie dwa.

Oczywiście lampka jest też częścią platformy Tradfi, więc będzie współdziałała w smart scenach. Stylistycznie lampki i warianty półkowe będą spójne. Zarówno pod względem materiałowego wykończenia, jak i kolorystyki. Oba modele są w dwóch opcjach: jasnej i ciemnej. Jeśli chodzi o sterowanie i kontrolę, sprzęt będzie posiadał potencjał bezprzewodowych głośników Sonos, m.in. aplikację producenta. Oznacza to, że do dyspozycji będzie opcja multi-room, ale w połączeniu z głośnikiem Sonos także dostęp do asystenta głosowego. Same bezpośrednio wirtualnego pomocnika nie posiadają, ale integracja z Sonos lub Amazon Echo doda Alexę. Niebawem podobną drogą dotrze też Asystenta Google. Jest AirPlay 2, czyli streaming przez platformę Apple.

IKEA Sonos Symfonisk Table Lamp

Podam jeszcze cennik. IKEA proponuje za Sonos Symfonisk Wi-Fi Bookshelf 99.95€, co oznacza, że będzie to najtańszy z bezprzewodowych głośników obu marek. IKEA Sonos Symfonisk Table Lamp będzie droższy, bo wyceniony na 179€. Oba zadebiutuję dopiero w sierpniu. Dla obu marek będzie to ciekawa współpraca z dwóch względów. IKEA rozszerzy ofertę sekcji smart, natomiast Sonos rozwinie rynek zbytu, a jeśli klient będzie chciał mieć full opcje to zainwestuje w Sonos One, by włączyć w obsługę asystenta głosowego. To uczciwa umowa.

źródło: IKEA

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *