Garmin Delta Smart – tresura z tagami

11 Wrz 2016

No i kolejny tydzień z nowym trackerem od Garmina. Tym razem w odmianie dla czworonoga. Oferta ma być możliwie szeroka, więc Garmin rozwija się w każdym kierunku. Akurat inteligentne obroże dla psów już sprzedawał i to nie jeden raz. Najnowszym gadżetem dla pieska ma być Delta Smart. Projekt bez modułu GPS, ale przydatnego do innych rozwiązań, np. monitorowania aktywności oraz tresury (wolę pojęcie treningu). E-obroża nowej generacji ma się skupiać właśnie na tych dwóch aspektach, a przy okazji stanie się też elementem inteligentnego domu.

Garmin Delta Smart

Garmin Delta Smart jest plasowany pomiędzy modele BarkLimiter Deluxe a Delta XC, łącząc niektóre cechy obu. Pośredni wariant ma zaoferować część pierwszego i część drugiego gadżetu, dając klientowi nieco szersze możliwości. Z jednej strony obroża mieści w sobie tracker aktywności, który w inteligentnych obrożach funkcjonuje już od lat, natomiast z drugiej jest również smart treserem. Już sama walka z szczekaniem do takich należy, a to nie jedyna funkcja treningu. Taki gadżet przydałby się kilku moim sąsiadom (tzn. głównie ich psom ;)).

Psy mają być monitorowane dla własnego zdrowia, a czujniki przekazywać dane na temat ich ruchliwości i ogólnego zachowania. Algorytmy rozpoznawać nietypowe zachowania, przekazując odczyty na smartfon właściciela. W przetwarzaniu danych bierze udział nawet częstotliwość szczekania. Garmin przygotował modelowi Delta Smart jeszcze ciekawsze zadania. Tresura odbywa się przez odpowiednią stymulację. Moduł posiada lekkie elektroszoki, które wraz z odpowiednimi tonami i wibracjami mogą oduczyć złych nawyków.

Garmin Delta Smart

Aplikacja pozwala nawet ocenić, które metody są najskuteczniejsze, więc można je nasilić. Producent zapewnia, że stosowane rozwiązania nie są dla psów niebezpieczne. Opcje treningu były już dostępne we wcześniejszej wersji Delta. Garmin Delta Smart zyskał analizy zdrowia i aktywności czworonoga. W najnowszej ofercie najbardziej podobają mi się tzw. Keep Away Tags, czyli specjalne znaczniki do rozmieszczenia po domu, transmitujące nieprzyjemne sygnały przy zbliżaniu się psa do miejsc, w których piesek zwykle szkodzi (np. śmietnika, kanapy, lodówki). Powstaje sieć miejsc, których nasz pupil będzie unikał. Oczywiście opcje też sprawdzą się najlepiej, gdy zwierzę pozostaje same w mieszkaniu.

Garmin Delta Smart ma kosztować niecałe 150$, natomiast tagi po 50 za sztukę.

źródło: Garmin

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *