FretPen – to chyba najmniejsza gitarka na świecie!

30 Kwi 2014

Kojarzycie mini gitarę JamStik? Wydaje się, że już nic bardziej miniatoruwego do szarpania strun nie da się stworzyć. A jednak! Na Kickstarterze (a gdzie indziej!) możecie znaleźć gitarkę wielkości… długopisu. Tak przy okazji, posiada też wkład do pisania. Czy na czymś takim w ogóle można coś zagrać? Jedna strona najwyraźniej wystarcza do całkiem niezłej zabawy. Dopóki nie obejrzałem video, nie wierzyłem, że coś z tego można wydobyć. Autor przygotował uproszczoną formę z dodatkowymi przyciskami, które pozwalają sztucznie wydłużyć i rozszerzyć gryf.

Oczywiście nie zabraknie współpracy ze smartfonem. To dzięki aplikacji mobilnej mobilna gra na micro instrumencie staje się dużo ciekawsza. FretPen może wzbudzić salwy śmiechu swoimi wymiarami, ale wystarczy przyjrzeć się jej dokładniej, popatrzeć na możliwości, a mina szydercza znika z twarzy. Także, jeśli potraficie grać, a w czasie podróży nie możecie zabrać ze sobą wymiarowej gitary, ten gadżet umili wam czas. Nawet amatorzy będą w stanie ją obsłużyć. Może nie zagramy skomplikowanych rifów, a fani solówek będą musieli obejść się smakiem, to jednak widać w urządzeniu sporo funu. Na serio brzmi nieźle.

Powiązanie z apką na smartfon, specjalnie zaprojektowaną do sprzęciku, możliwe jest ustawianie gitareczki (chyba już bardziej zdrobnić się nie da, może gitaruni?). Ciężko ocenić komfort. Narzędzie jest tak małe, że aż można pomyśleć, że ergonomia w tym przypadku jest aż nazbyt nienaturalna. To nic, znajomych możecie zaszokować wyjmując instrument z kieszeni, a potem jeszcze parując go z iPhonem. Można jednak coś ciekawe stworzyć na tym sprzęcie. Mobilny program nie tylko zmieni dźwięki pomiędzy brzmieniem klasycznej lub elektrycznej wersji gitary, ale pozwoli pobawić się dodatkowo efektami.

Ten zacny projekt stara się zainteresować klientów w kampanii typu crowdfunding, gdzie chcą osiągnąć konieczny do wejścia na rynek próg finansowy. Tam też dowiecie się więcej na temat parametrów oraz cen. Na razie FretPen współpracuje tylko z platformą iOS, ale rozważany jest także Android. Polecam obejrzeć poniższe video:

źródło: Kickstarter via ubergizmo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *