Eve Light Strip – smart taśma LED z HomeKit

5 Lut 2019

Na początku stycznia zaprezentowano na targach CES 2019 w Las Vegas kolejne elementy platformy Eve dla smart domu. Nie przedstawiłem ich wtedy, ale debiut sprzedaży to okazja do zaznaczenia ich obecności na rynku. Do tej pory regularnie przedstawiałem na blogu kolejne moduły od brandu należącego do Elgato, bo rodzina wygląda na ciekawie się rozwijającą. Tegoroczne propozycje tylko to podkreślają. Firma rozszerzyła ofertę o smart taśmę LED kompatybilną z HomeKit.

Eve Light Strip taśma LED z HomeKit

Eve Light Strip – taśma LED z HomeKit

Dzisiaj instalacja taśm LED ze smart sterownikami nie jest większym problemem. Można nabyć odpowiednie elementy (ja korzystam z kostek Zamel i oprogramowania Supla, które niebawem przedstawię w teście) i udekorować mieszkanie światłem. Brakuje jednak odmian współpracujących z HomeKit od Apple. Kojarzę tylko Philips Hue Light Stip. Wyboru za wielkiego nie ma, więc propozycja Eve wygląda atrakcyjnie, zwłaszcza, że za 2 metry zapłacimy trochę mniej niż za model Philipsa.

Oczywiście jest to system modułowy, czyli opcjonalnie wydłużany w łatwy sposób. Maksymalnie można uzyskać 10 metrów Light Strip. Można oczywiście samodzielnie skrócić długość. Kolorami można sterować przez smartfon z iOS, ale dużo ciekawsza jest szansa budowania scen przy użyciu aplikacji Apple Dom (przez system HomeKit). Akcje można łączyć z innymi urządzeniami podpiętymi do smart home na platformie Apple i wykorzystywać komendy głosowe Siri. Wszystko działa z panelem w Apple TV na ekranie telewizora, przez iPhone’a lub iPada oraz smart głośniki HomePod. Pewnie i przez Apple Watcha uda się uzyskać dostęp.

Eve Light Strip taśma LED z HomeKit

Eve Light Strip taśma LED z HomeKit

“Węże” LED służą do dekorowania wnętrz, co zademonstrowano kilkoma inspiracjami w galerii zdjęć na stronie producenta. Sugerowane są tam różne koncepcje, m.in. za kanapami, pod szafkami w kuchni, pod sufitem, czy pod łóżkiem. To najpopularniejsze opcje w nowoczesnym mieszkaniu. Do działania wyrobów Eve nie jest potrzebny żaden mostek (taśma łączy się przez Wifi). Multikolorowe diody mają 1800 lumenów i regulację jasności. To pozwoli budować sceny np. pod nastrój. Cena? 80 euro za 2 metry z opcją dokupienia kolejnych dwóch za 50 euro (lub zakup 4 metrów od razu za 120 euro, czyli 10 taniej).

źródło: Evehome.co

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *