Eve Energy Strip – antyprzepięciowa smart listwa

10 Kwi 2019

Smart gniazdek jest w sprzedaży bez liku. Wiemy już czym te gadżety dysponują i chętnie włączamy je w nasze smart sieci, gdyż pozwalają zwykłym urządzeniom przekształcić się w te odrobinę bardziej inteligentne. Uruchomią zdalnie lampę, ale też umożliwią wyłączanie podpiętego sprzętu przez smartfon, np. z pracy. Dużo mniejszy wybór jest jeśli chodzi o takie listwy. Tutaj propozycji nie ma zbyt wiele, więc na każdą nową warto zwrócić uwagę. Eve Energy Strip to kolejny moduł z ekosystemu od Elgato (Eve to już w sumie oddzielna marka).

Eve Energy Strip - smart listwa antyprzepięciowa

Eve Energy Strip – smart listwa

Listwy z wieloma gniazdkami mają zwykle dwa główne cele: pozwalają podłączyć do prądu więcej urządzeń, a przy okazji chronią przed przepięciami. Listwy antyprzepięciowe mają zabezpieczać drogi sprzęt RTV. Eve Energy Strip dorzuci do tego opcje smart, tj. kilka ciekawych dodatków, które maniakowi smart home mogą się przydać. Posiadając pojedyncze gniazdko, blokujemy dostęp innym urządzeniom. Eve da nam szansę na podpinanie większej ilości elektroniki i decydowanie o tym, które mają działać inteligentnie, a które mięć po prostu zasilanie.

Energy Strip ma trzy gniazdka, więc nie jakoś specjalnie dużo (4 to moim zdaniem minimum). Wszystkie jednak otrzymają możliwość kontrolowania ich niezależnie przez aplikację mobilną oraz we współpracy z platformą Apple HomeKit. W ten sposób zbudujemy sceny w ramach automatyki lub uruchomimy harmonogramy, zyskamy zdalny dostęp oraz analizy zużycia energii. Razem z Apple Dom będzie też opcja skorzystania z asystentki głosowej Siri, a więc sterowanie komendami. Producent przygotował różne standardy wtyczek. Jest typowo europejska, ale też brytyjska i amerykańska. Kompatybilność będzie uniwersalna.

Eve Energy Strip - smart listwa antyprzepięciowa

Z pozostałych funkcji dopisałbym jeszcze informacje na temat blokady rodzicielskiej (zabezpieczenia) oraz tryb wakacyjny, czyli dodatkową ochronę przed złodziejami w trakcie dłuższych wyjazdów. Eve Energy Strip ma też odpowiednie szyfrowanie, a więc zabezpieczanie przed atakami. Ważne też, moim zdaniem, że w razie gdyby padła sieć Wi-Fi, listwa cały czas będzie funkcjonować. Nie odetnie nagle prądu podłączonym urządzeniom. Stracimy pewne funkcje, ale te podstawowe będą. Do połączenia z siecią nie są potrzebne żadne mostki lub huby. Produkt wyceniono na niecałe 100 euro. Chyba trochę taniej niż jak zapowiadano na styczniowych CES 2019.

źródło: evehome.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *