CardControl – mobilne zarządzanie kartami płatniczymi

25 Kwi 2014

Mimo, że mobilne technologie wspierają już płatności i potrafią zastąpić kartę płatniczą, to wciąż używamy w większości tej bardziej tradycyjnej formy, wyjmując środek do opłat z portfela. Mamy już niezły dostęp do bankingu online, gdzie możemy prześledzić poziom pieniędzy, historię opłat itp. Nie są to jednak idealne narzędzia i brakuje im jeszcze sporo do podręcznego przeglądania historii transakcji. Niedługo może się to jednak zmienić i amatorzy kart bankowych nie będą zmuszeni do przenoszenia się na zbliżeniowe płatności smartfonem, jeśli będą chcieli w nowoczesny sposób zarządzać kontem. Ondot Systems zgromadził odpowiednio wysokie środki by wprowadzić na rynek swoje nowe rozwiązanie.

Przygotowali rozwiązanie zwane CardControl, dzięki któremu karty płatnicze można obsługiwać z poziomu aplikacji na smartfony. Na ekraniku telefonu możliwe ma być nie tylko przeglądanie wszelkich transakcji, ale i blokowanie kart czasowo, kwotowo, a nawet w zależności od miejsca ich użycia, czy konkretnych placówek. Innymi słowy, będziemy mieć podręczny pogląd użycia karty, będąc zawsze na czasie ze swoimi wydatkami. Karty z subkont przekazywane dzieciom będą w większej kontroli, a wszystko w czasie rzeczywistym, przy bardzo intuicyjnym interfejsie użytkownika. Będzie to centrum obsługi i zarządzania kartami ze smartfona.

W tym celu, aby takie działania były możliwe, Ondot Systems nawiązuje współpracę z około 10 000 banków (na razie tylko USA), które umożliwią przeprowadzanie takich akcji. Mają one dotyczyć transakcji kredytowych, debetowych oraz prepaidowych. Pomysł będzie wtedy częścią rozwiązań bankowości mobilnej u wielu usługodawców. Posiadacz konta będzie w stanie blokować czasowo dostęp do swoich kart, a wszystko jednym dotknięciem ekranu. W zasadzie będzie to ulepszone konto dostępowe do naszych usług bankowych. Przejmie rolę aplikacji bankowej i będzie w stanie wysyłać alerty poprzez powiadomienia, a być może i różnego rodzaju oferty. Jak widać na załączonym video, będzie mogło również wyeliminować rachunki z kasy.

Wdrożenie takich rozwiązań jest bardzo skomplikowanym zadaniem. Autorom przygotowanie aplikacja zajęło dwa lata. Teraz mają nadzieję na udostępnianie jej partnerom bankowym. Jeśli się uda dostrzec potencjał, nasze konta będą wygodniej i łatwiej zarządzane. Narzędzie ma być też tańszą alternatywą dla obecnych usług. W powiązanych wpisach możecie poczytać o kilku konkurencyjnych alternatywach.

źródło: ondotsystems.com via techcrunch.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *