Basis Peak w końcu otrzyma powiadomienia ze smartfona

29 Sty 2015

Gadżet naręczny Basis Peak nie jest jeszcze dobrze znany. Jakiś czas temu wykupił go sam Intel, więc zegarek z elementami fitness, a raczej odwrotnie – tracker aktywności z możliwościami smart watcha – zaczyna otrzymywać lepsze wsparcie software’owe. Do tej pory umożliwiał sparowanie ze smartfonem, ale tylko w celu przesyłu powiadomień systemowych. Trzy miesiące po oficjalnym debiucie firmware urządzenia pozwoli na otrzymywanie na mini ekranik również notyfikacji, ale wciąż bez tych third-party, czyli od developerów zewnętrznych.

peak

Na zegarku można teraz obserwować nadchodzące na telefon połączenia, czy SMSy lub aktualizacje kalendarza, ale na treści z innych serwisów, m.in. popularnych kanałów społecznościowych lub komunikatorów nie ma co liczyć. Cechy sportowe naręcznego sprzęciku są jego największymi zaletami, zwłaszcza sensor optyczny odpowiedzialny za mierzenie pracy serca. Obiecano jednak, że jeszcze w 2014 roku dołączą powiadomienia ze smartfona. Dopiero na początku 2015 stanie się faktem. Mimo, że to mini aktualizacja, to ucieszy posiadaczy sportowego trackera.

Fitnessowe rozwiązania starają się walczyć z zegarkami, więc chociaż podstawy notyfikacji podniosą nieco możliwości tego gadżetu na rękę. Powiadomienia mają też unikatową formę. Pokazują się na wyświetlaczu tak samo jak w innych zegarkach, ale po pięciu minutach automatycznie z niego znikają. Jest to podobno spowodowane troską o wydajność Peaka. Na notyfikacje trzeba będzie dosyć szybko reagować. Basis oferuje swój model nawet taniej niż Pebble, ale nie są bezpośrednimi rywalami. Tutaj wciąż sportowe funkcje są najważniejsze.

 W związku z tym dodano także kilka usprawnień dotyczących zarządzania odczytami. Otrzymamy dostęp do wszystkich sportowych logów i będziemy mogli dobrać się do nich minuta po minucie. Mają dotyczyć wszystkich pomiarów: krokomierza, temperatury ciała, czy pocenia się naszego ciała, no i spalonych kalorii wraz z rytmem serca. Firma musiała się uporać (i chyba nadal to robi) z negatywnymi uwagami na temat synchronizacji danych. Przypomnę, że Peak współpracuje z platformami iOS oraz Android.

 źródło: Basis via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *