B4RM4N – inteligentny shaker do drinków. Jest i apka!

29 Paź 2014

Idealnie przygotowany drink to sporo pracy – trzeba połączyć wiedzę, ale jest w tym trochę artyzmu. Nie każdy dochodzi do wprawy, nawet ochotnicy na kursach dla barmanów. W sumie celem jest stworzenie perfekcyjnego napoju. Połączonego w odpowiedni sposób i w odpowiednich proporcjach. Takie rzeczy tylko w pubie? Niekoniecznie. W naszych domach też możemy zasmakować ciekawych, nieznanych jeszcze drinków i to bez potrzeby zamawiania speca. Są już odpowiednie gadżety do przygotowywania idealnych mikstur alkoholowych, a pomaga w tym aplikacja i trochę czujników.

B4RM4N to jeden z takich właśnie projektów, ale tym razem w formie shakera do miksowania wszystkiego w wygodny sposób. Ten element jest nieodzowną częścią dla drinków, ale teraz przybędzie mu możliwości. W kształcie tradycyjny, ale w funkcjach – ultranowoczesny. Model pojawił się w kampanii na Kickstarterze, gdzie szuka wsparcia finansowego, by dotrzeć do klienta w finalnej formie. Jeśli chcecie poczuć smak nieznanych trunków, ale robiąc to własnoręcznie, to wasza pomoc może przyspieszyć powstanie takiego miksera. Taki model shakera może też zaimponować waszym znajomym i być może polepszyć same imprezy.

Nie będzie wam potrzebny jeśli potraficie odpowiednio połączyć składniki. Te prostsze przepisy wykonamy sami bez większych problemów. Przy tych bardziej skomplikowanych, nie mając wiedzy, coś tam stworzymy, ale pewnie daleko będzie w smaku od ideału. I właśnie dla takich amatorów jest to narzędzie. Proste w użyciu i ze wsparciem bardzo dokładnych czujników. Nie tylko łatwo wszystko przygotujemy, ale i nauczymy się czegoś nowego. Koktajle mają bardzo dokładne wytyczne w przepisach, więc nieumiejętne ich miksowanie zepsuje końcowy efekt. Aplikacje dołączane do takich zestawów mają jedną fajną zaletę: mogą pomóc skomponować coś z niczego – tzn. ze składników, które właśnie znajdują się w naszym barku.

Specjalnie przygotowana aplikacja mobilna (iOS lub Android) posiada bazę drinków, ale i sugestie po wprowadzeniu dostępnych elementów. Potem komunikuje się z shakerem przez Bluetooth i prześle program z przepisem. W gadżecie jest miernik z diodami LED, ułatwiający uzupełnianie płynów wedle miary. Na koniec wystarczy już tylko wstrząsnąć miksturę i rozlać do szklanek. Oprócz sensorów mierzących wagę, w “kubku” jest też akcelerometr, więc obliczy również odpowiednią ilość wstrząsów. Cała procedura przygotowania drinka znajdzie się na ekranie smartfona i będzie to instrukcja krok po kroku. Z czasem ogarniemy wszystko sami, ale każdy nowy napój wzbogaci nam przyjemność.

Taki wynalazek podoba mi się znacznie bardziej niż robot, który robi wszystko za nas. Co prawda wyręczy nas w wielu sprawach, ale cała przyjemność z przygotowywania napoju pozostaje, a to pewna satysfakcja. Wirtualny “trener” będzie w stanie nas poprawić jeśli któryś z etapów został wykonany nie do końca tak jak trzeba. Wszystko w czasie rzeczywistym wprost ze smartfona. Na Kickstarterze oferta cenowa jest dosyć szeroka: od 89 do 159$. To jak tanio zakupicie gadżet zależy od czasu. Im wcześniej tym taniej. Gotowe urządzenie pojawi się w czerwcu/lipcu 2015 roku.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

  1. Ja jednak preferuje normalne shakery barmańskie w swojej pracy to może być jedynie spoko na popisy przed znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *