Apple Smart Battery Case – bank energii dla iPhone'ów 6/6S

8 Gru 2015

O bardzo wielu akcesoriach dla iPhone’ów słychać w niemal codziennie. To wdzięczny gadżet dla producentów różnego rodzaju przystawek. Samo Apple rzadko kiedy tworzy oficjalne dodatki dla swoich urządzeń, ale o dziwo gigant z Cupertino postanowił zaprojektować własną obudowę dla najnowszej linii szóstej generacji. To jedna z pierwszych tego typu przystawek dla iPhone’a od samego Apple. Rynek ten jest zawalony obudowami, a i sporo w nim banków energii podczepianych do smartfona, a właśnie o takiej propozycji mówimy.

Smart Battery Case

Smart Battery Case jest spójne z kolekcją etui dla iPhone’ów. Największą różnicą jest jednak dodatkowy akumulator, czyli przenośny power bank na tyle. Nowe “plecki” są przystosowane dla iPhone’ó 6 i 6S i nie dodają wiele do grubości zestawu. Case jest sylikonowy i giętki – łatwo go “ubrać”. Akumulatorek nieco odstaje i to pewnie nieco niszczy estetykę. Dodatkowe zasilanie ma wystarczyć na 25 kolejnych godzin rozmów lub 18 surfowania po sieci 4G. Takie wynalazki są dziś chętnie kupowane, więc krok Apple jest sensowny.

Niektórzy mogą złośliwie skomentować to jako przyznanie się do błędów, ale tak nie jest. Przenośne banki energii to gadżety dla hardcore’owych użytkowników, którym bateria paść nie może, zwłaszcza w najważniejszym momencie. Wygodniej jest mieć taką bateryjkę bezpośrednio na urządzeniu, a nie w formie dodatku podpinanego do portu UBS. Wadą jest oczywiście pogrubianie smukłego sprzętu, ale nie sądzę, by dla kogoś miało to większe znaczenie. Dodatkowa energia > wygląd.

Apple Smart Battery Case

Apple sprzeda te akcesoria w dwóch odmianach kolorystycznych – białej i szarej. Od spodu konieczne będzie wpięcie się w port Lightning, stąd dodatkowe wydłużenie całego kompletu. Obiecane jest też informowanie użytkownika o stanie banku w centrum powiadomień. Stan widoczny ma być też na ekranie blokady. Ładowanie przystawki ma odbywać się przez przewodzik Lightning. Nie wiadomo nic o wariancie dla większego iPhone’a 6 Plus/6S Plus. Model ma kosztować niecałe 480 zł (czterysta siedemdziesiąt dziewięć dokładnie!!!).

źródło: Apple.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *