UE Wonderboom 2 z parowaniem stereo i IP67

4 Cze 2019

Zbliżają się wakacje, a jak wakacje to i więcej czasu spędzanego na zabawie na zewnątrz. Ostatnio imprezy łatwiej przenieść na dwór dzięki przenośnym głośniczkom Bluetooth, które są przede wszystkim łatwe w transporcie. Kompaktowość umożliwia zabranie gadżetu ze sobą i puszczanie muzyki w większym gronie. Większa konkurencja w tym segmenciku wymusza jednak, by głośniczki te stawały się wytrzymalsze na warunki atmosferyczne, ale też grały jeszcze lepiej bez powiększania ich gabarytów. UE Wonderboom 2 chce podnieść jakość dźwięku oraz podnieść szczelność nowego modelu.

Ultimate Ears Wonderboom 2

UE Wonderboom 2 jest wodoszczelny

Pierwsza generacja Wonderboom była ciekawa, ale mogła być lepsza. Druga utrzymuje design gadżetu, natomiast skupi się na lepszych parametrach oraz szerszych możliwościach. O ile poprzednik służył w pogodne dni, następca sprawdzi się prawie niezależnie od warunków. Jest lepiej dostosowany do przeznaczenia i teraz pozwoli też na imprezowanie nad wodą (np. przy basenie), czy bez ryzyka zamoczenia w razie niespodziewanego deszczu. Poprawiono certyfikat z IPX7 na IP67, co pozwoli nawet na zanurzenie głośnika w wodzie. Maksmalnie do jednego metra głębokości przez 30 minut. To oznacza, że Wonderboom 2 można stać sobie na krawędzi basenu, czy leżąc w piasku i cieszyć uszy w trakcie wakacji nad wodą.

Wonderboom 2 z parowaniem stereo

Nie tylko większa odporność zachęca do odsłuchu muzyki na zewnątrz. Ultimate Ears poprawiło również osiągi dźwiękowe, by głośnik lepiej grał w otwartym terenie, gdzie audio rozchodzi się dużo szerzej i siła fal ginie bez odbić. Zaktualizowana wersja ma posiada Outdoor Boost, czyli mocniejsze brzmienie. Dalej z 360-stopniowym graniem wokół siebie, jak to było wcześniej. Ma być głośniej i z lepszym basem. Wielkość pozostanie zbliżona, więc model nie będzie znacznie większy od pierwszego Wonderbooma. Na obudowie przybędzie zatrzasków do portów, by spełnić normy wspomnianej wyżej certyfikacji IP. Tryb Outdoor uruchomimy specjalnym przyciskiem, pozbędzie się zbędnych dudnień, a zwiększy soprany. Tony w otwartej przestrzeni mają spore znaczenie dla odbioru dźwięków.

Tak jak było wcześniej, tak i teraz wzmacnianie efektów przez parowanie kilku sztuk będzie jak najbardziej możliwe. Różnicą będzie tu opcja parowania stereo, czyli z możliwością przeniesienia kanałów na lewą i prawą sztukę. Tego wcześniej nie było. Potrzebne są oczywiście minimum dwa Wonderboomy 2. Jedynki nie zostały tu uwzględnione, gdyż chodzi o nowszy, lepszy chipset. Muzyka odpalana na tak sparowanych przez Bluetooth modelach głośników będzie lepsza, ale z kolei znaczenie będzie miało ich ustawienie. Udało się też wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu z 10 do 13 godzin. Głośniczki mają być oferowane z czterech opcjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej, szarej i czerwonej. Cena: niecałe 100$. Premiera 25 czerwca, czyli akurat na wakacje.

źródło: ultimateears.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *