Samsung Galaxy Beam 2 – budżetowy smartfon z projektorem

24 Kwi 2014

Smartfony z wbudowanymi projektorami pojawiają się na rynku bardzo rzadko, ale już od dosyć dawna. Jednym z bardziej znanych przedstawicieli takich modeli jest Samsung Galaxy Beam, który doczekał się następcy. Spekulowano o kolejnej generacji, gdyż poprzednik pojawił się dosyć dawno temu, bo jeszcze w 2012 roku. Dwójka rozpocznie swą karierą od Chin, gdzie pojawi się u operatora China Mobile. Miniaturowy pico rzutniczek znajdzie się u góry i wcale specjalnie nie pogrubi urządzenia. Oczywiście, nie będzie to tak smukły smartfon jak najnowsze flagowce, ale zmieści się do kieszeni bez problemu.

Jeśli wasza praca wymaga rzucania obrazu na różnego rodzaju spotkaniach w większym gronie (często w sprawach biznesowych) lub po prostu chcecie mieć pod ręką gadżet umożliwiający pokazanie materiałów wielu osobom na raz bez skupiania się na jednym małym ekranie, to Galaxy Beam 2 będzie rozwiązaniem. Żyjemy co prawda w czasach, gdy smartfony i tablety podłączamy już bezprzewodowo do kompatybilnych telewizorów, ale nie zawsze jest taka możliwość. Poprzednik nie zwojował rynku, ale nie wystraszyło to koreańskiego producenta do przygotowania następcy. Wszak czasy się zmieniają, być może zainteresowanie wzrośnie.

Projektorek nie należy do najlepszych. To po prostu opcja dla wyświetlacza. Rzuci obraz w rozdzielczości WVGA, więc nie spodziewajmy się wrażeń z profesjonalnych systemów projekcyjnych. Ma jednak wystarczyć – w końcu wyciągamy rzutnik z kieszeni! Smarton będzie dodatkowo raczej budżetowym urządzeniem. Świadczą o tym parametry: czterordzeniowe CPU 1.2 GHz, 1 GB RAM, ekran 4.66 cala w rozdzielczości 800 x 480 TFT, 2600 mAh akumulator, 5-megapikselowy aparacik. Model otrzyma Androida w wersji 4.4.2 z nakładką TouchWiz UI znaną z Galaxy S4. Znajdzie się i Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0, GPS/GLONASS i slot na microSD. Nie mogę niestety znaleźć informacji na temat wielkości rzucanego obraz.

źródło: samsung.comsammyhub.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *