Razer Arctech – gamingowe plecki dla iPhone’a

12 Wrz 2019

Razer ma swojego gamingowego smartfona pracującego na Androidzie już w dwóch generacjach. Jak pojawić się jednak w zasięgu wzroku posiadaczy konkurencyjnych iPhone’ów? Są wystarczająco mocne, zwłaszcza te najnowsze, by pociągnąć cięższy tytuły. Firma związana z branżą gier wymyśliła plecki Razer Arctech. Mają poprawić odprowadzanie ciepła z telefonu Apple. Przy okazji dorzucić logotyp marki. Jest jednak problem. Akcesorium zakrywa logo giganta z Cupertino…

Razer Arctech

Razer Arctech – plecki odprowadzające ciepło

Oczywiście troszeczkę sobię z tego powodu drwię, bo akurat posiadacze iPhone’ów chętnie eksponują nadgryzione jabłuszko. Razer je zakrywa i proponuje swoje. Zresztą… ta grupa klientów (nie chcę obrażać – to nie mój cel) też często troszkę nadpłaca właśnie za znak firmowy. Pociesza jednak, że przeważnie obaj producenci prezentują jakiś poziom jakości. Można to kwestionować, ale firmy wyrobiły sobie rozpoznawalność. Przejdę jednak do konkretów, bo trochę zboczyłem z tematu.

Razer Arctech to proste zadanie. Oprócz ochrony samego sprzętu, postara się odprowadzać ciepło z grzejącego się chipa, by ten pozostawał dłużej bardziej wydajny. Chłodzenie to zawsze ważna sprawa przy graniu. iPhone’y nie posiadają specjalnych rozwiązań chłodzących, jak prawie każdy gamingowy Android. W jaki sposób Razerowi uda się poprawić chłodzenie iPhone’a? Pomóc ma w tym specjalny materiał oraz perforowana konstrukcja. Plecki składają się z trzech warstw (Thermaphene pomaga odprowadzać ciepło, microfibra chroni obudowę, a zewnętrzna zabezpieczy przed upadkami).

Razer Arctech

Razer Arctech dla iPhone’ów Xs i 11

Nie będzie problemu z bezprzewodowym ładowaniem, jeśli akurat nasz model telefonu Apple to wspiera. Kompatybilność dotyczy modeli z 2018 roku oraz wszystkich najnowszych iPhone’ów 11. Teoretycznie uda się dzięki temu wydłużyć czas pracy urządzenia. Jeśli nawet nie uda się osiągnąć zamierzonego efektu (o tym dowiemy się wszyscy po testach) to chociaż nie zaszkodzimy bardziej – jak mogą robić to plecki innych producentów. Te prawdopodobnie szybciej przegrzewają iPhone’a. Szkoda, że Razer nie stworzył adaptera z przyciskami, zamieniającego telefon w konsolę. To byłby naprawdę fajny model. Arctech i Arctech Slim mają kosztować 30 i 40$.

źródło: Razer.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *