Playr ze SmartCoach – czujniki dla piłkarzy

7 Cze 2018

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to idealna okazja do promocji rozwiązań do monitoringu aktywności sportowej, zwłaszcza jeśli dotyczy właśnie tej konkretnej dyscypliny sportowej. Firma Catapult Sports wykorzystała ten czas do przedstawienia swojego nowego ubieralnego trackera – projektu Playr. “Staniczek” z czujnikami oraz modułem GPS (który kojarzyć można z profesjonalnego footballu) będzie do dyspozycji szerszej grupy sportowców. Moduł jest następcą wcześniejszej generacji Playervest, służącej do tego samego celu.

Playr SmartCoach

Playr to nic innego jak wygodny monitor dla piłkarza, pozwalający na analizowane jego ruchu na boisku, czyli danych dotyczących aktywności, ale też innych ważnych parametrów związanych z taktyką. Wearable ma połączyć algorytmy, wiedzę dotyczącą analiz sportowych oraz korzyści płynące z przetwarzania informacji. Dziś już praktyczne każdy rodzaj ruchu można śledzić i wyciągać wnioski, więc zalety tego rozwiązania będzie można zintegrować ze sportami zespołowymi.

Konstrukcja nie różni się niczym od poprzednika. Na specjalnym uchwycie na ramiona jest miejsce dla modułu z czujnikami (znajduje się na plecach). Wewnątrz lokalizator GPS oraz komplet czujników ruchu. System zbierze odczyty na temat sprintów, szybkości, pokonanego na murawie dystansu, a wszystko z precyzją do 1 metra. Dzięki sensorom utworzymy heatmapę (identyczną do tej ze statystyk meczowych), pozwalająca na porównanie danych z poprzednimi treningami lub meczami (także z innym zawodnikami). To wszystko jest już w zawodowej piłce, a od niedawna również w rękach amatorów. Technologie te nie są już kosmosu, więc można je zaproponować większej liczbie piłkarzy.

Playr SmartCoach

Jaka jest różnica między Playr a Playervest? Tym razem zbierane dane otrzymają wskaźniki ze wskazówkami dotyczącymi przygotowań, możliwości oraz regeneracji. Aplikacja (na razie tylko iOS, ale Android jest w drodze) umożliwi ocenę w trzech aspektach, by lepiej rozumieć aktualną formę. Mamy dzięki temu lepiej zarządzać możliwościami, odnajdować braki i wyznaczać cele. Do tego propozycje na temat diety, a nawet snu, które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Sprzęt będzie zatem piłkarską odmianą sportowych trackerów, skupiającym się na piłce nożnej. Platforma SmartCoach powstała we współpracy ze specjalistami z angielskiej Premier League, którzy na co dzień zajmują się tymi sprawami i oceną danych drużyn piłkarskich. Mam nadzieję, że producent oferuje urządzenia w zestawach dla całych zespołów, by trenerzy mieli możliwość łączenia zapisów i przeglądania ich w ramach całego klubu.

źródło: playrsmartcoach.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *