Nuheara IQbuds MAX – hearable z Ear ID

24 Sty 2019

Na początku poprzedniego roku pisałem na blogu o słuchawkach IQBuds Boost i Live IQ od Nuheara. To zaawansowane technologicznie modele bezprzewodowe o ciekawych właściwościach. Na tegorocznych targach CES 2019 firma przedstawiła następce, który będzie jeszcze lepszy. Firma obiecuje, że nowe IQbuds MAX to ich najlepszy wyrób hearable jaki dotąd stworzyli.

Nuheara IQBuds MAX z Ear ID

Nuheara IQBuds MAX z Ear ID

Nie bez powodu przytoczyłem info o poprzednich generacjach słuchawek Nuheara. Różnią się bowiem sposobem wyciszania. Wcześniejsze słuchaweczki wykorzystywały technologie redukcji szumów zwaną SINC (super intelligent noise cancellation). IQBuds MAX to bardziej hybrydowa, efektywniejsza w blokadzie propozycja aktywnego tłumienia. Już poprzednie modele były bardzo dobre jakościowo, a teraz zostały jeszcze dopracowane. Słuchawki mają zarówno grać muzykę, jak i wspomagać słyszenie. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości większość rywali będzie oferowała taki zakres funkcji (nie tylko muzykę), czyli także aparat słuchowy.

Osoby z problemami ze słuchem zainteresują się tymi słuchawkami, ale używać może ich każdy (teoretycznie każdy ma jakieś wady słuchu). IQbuds w wersji MAX wykorzystają tą samą aplikację co wcześniejsze IQbuds BOOST, czyli program Ear ID. Pozwoli skalibrować ustawienia różnych częstotliwości na podstawie testu słuchu. Tegoroczny model ma być lepszy dzięki aż pięciokrotnie bardziej zaawansowanemu przetwarzaniu sygnału. Trzy mikrofoniki przeanalizują dźwięki wewnątrz i na zewnątrz, łącząc te dane. Celem jest dostarczenie możliwie najbardziej realnego, naturalnego dźwięku jaki usłyszy użytkownik.

Nuheara IQBuds MAX z Ear ID

W BOOST zdarzały się wdarcia niepotrzebnych dźwięków, np. wiatru. Teraz system ma być skuteczniejszy. Filtrowanie ma być lepsze, więc i efekt lepszy. Wystarczyć ma dotknięcie słuchawek palcem, by te zablokowały dźwięki z zewnątrz. Zastosowano połączenie aktywnego i pasywnego wyciszania. Ten pierwszy zadba o izolacje niskich częstotliwości, ten drugi wysokich. 9.2mm przetwornik poprawi też basy. Bateria ma wytrzymać 8 godzin wsparcia w słuchu i 5 godzin odtwarzania muzyki. Etui z bankiem energii to 32 dodatkowe godziny dla pierwszego i 20 dla drugiego trybu działania. W sprzedaży ma być też IQstream TV do telewizora – adapter pozwalający przesyłać dźwięk z TV do bezprzewodowych słuchawek. Nie wiadomo jeszcze ile będą kosztować IQBuds MAX, ale podejrzewam, że więcej od Boost (499$). Słuchawki Nuheara pojawią się dopiero w drugiej połowie 2019.

źródło: uheara.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *