SNES Classic – Nintendo kontynuuje temat retro

26 Cze 2017

Plotki okazały się prawdziwe! Zresztą, inaczej być nie mogło. Nie przy takim sukcesie NES Classic, czyli hitu sprzed dekad, ale w retro stylu. Nintendo powraca z hukiem i robi to dobrze! Najpierw Pokemon Go i zapowiedź aplikacji mobilnych z ze znanymi bohaterami na platformy iOS oraz Androida, potem odświeżone Nintendo Entertainment System w odmianie classic, aż w końcu nowa hybrydowa konsolka Switch. Zaskakująco szybko zakończono oficjalną, limitowaną sprzedaż NEC Classic i rynek wiedział jaki był tego cel. To następca, czyli SNES Classic.

SNES był kolejną generacją NESa (z przedrostkiem Super), więc skoro już japoński gigant rozpoczął temat reedycji swoich dawnych produktów, to gracze oczekiwali kontynuacji. Gracze raczej oldschoolowi, choć nie tylko. Na twitterowym koncie Nintendo pojawiła się informacja zapowiadająca SNES Classic za 80$ i w wiralowy, natychmiastowy sposób przebija się na kolejnych portalach społecznościowych i innych mediach. Informacja o tyle ciekawa, że na sprzęt pewnie rzucą się nie tylko fani, ale i kolekcjonerzy oraz chętni na zarobek. Limitacja poprzednika i krótko sprzedawana seria, sprawiły, że konsolki mają dużą wartość na rynku (jako rarytasy).

Wróćmy jednak do SNES Classic, które zadebiutować ma 29 września. Nintendo powtarza strategię i wydaje odnowioną wersję systemu do zabawy, czyli znany design, wbudowane tytuły i nowoczesne porty pod aktualne telewizory oraz standardy wyświetlania obrazu. Miniaturowa wersja pożądanego w latach dziewięćdziesiątych gadżetu (u nas sporo później jako Pegasusa) ma posiadać 21 wgranych gier wśród których znajdziemy niezrealizowanego Star Foxa 2! To kolejna przynęta dla fanów. 16-bitowy system będzie oferowany w identycznym stylu do NES Classic, czyli z oryginalnie wyglądającymi padzikami (dwoma, a nie jednym jak w poprzedniku) oraz ograniczoną bazą tytułów.

Tutaj jednak bym nie rozpaczał, ponieważ zabawka zostanie pewnie równie szybko odblokowana, pozwalają na wgrywanie ROMów, czyli dowolnych gier z tamtej ery (walają się po necie od dawien dawna, dając nam nieoficjalny dostęp przez emulatory na praktycznie wszystkie platformy). Jakie tytułu znajdziemy w konsoli? Pośród 21 będzie mnóstwo hiciorów: Super Mario World, Super Mario Kart, The Legend of Zelda: A Link to the Past, Donkey Kong Country, Kirby’s Dream Course, F-Zero, Super Metroid, Mega Man X, Yoshi’s Island – naprawdę te najbardziej grywalne. Oryginalne cartridge chyba nie pójdą. Raczej bez slotu, a szkoda.

źródło: Nintendo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *