Mevo Plus – livestreaming w wersji Pro

24 Paź 2017

Firma Livestream połączyła siły z serwisem Vimeo całkiem niedawno, a teraz widać efekt ich pierwszej współpracy. Kamerka Mevo Plus to nowa generacja sprzętu przeznaczone specjalnie do nadawania na żywo. Od jakiegoś czasu widać pewne zmiany w tym segmencie, mam na myśli wykorzystywanie smartfonów do przeprowadzania relacji na żywo, więc mobilne odmiany kamerek do tego celu muszą oferować coś więcej niż posiada w sobie telefon. Do bardziej profesjonalnego użytku stworzono Mevo (teraz z nowymi funkcjami oraz nową odmianą urządzenia).

Mevo Plus

Nowinki zostały wprowadzone dla obecnych klientów w formie poprawek software’owych, ale niektórych spraw nie dało się poprawić inaczej jak stworzeniem nowego hardware. Na szczęście w tak samo atrakcyjnym formacie, czyli niewielkiej konstrukcji. Sprzęt ma sprostać współczesnym potrzebom streamerów i znów wzmacniając platformę Livestream i oprogramowanie Studio do nadawania live. O tym, że z kamerek Mevo można nadawać prosto do serwisu Vimeo, nie muszę chyba nawet wspominać?

Kamerka Mevo Plus ma zaoferować ten sam, jeszcze ulepszony zestaw funkcji. Podobnie jak poprzednio będzie rejestrować obraz w bardzo szerokim kadrze, co umożliwi wybieranie kadrów. 150 stopni i sensor 4K to wystarczająca jakość, by ogarnąć tak obszerną panoramę. Sam streaming będzie jednak wycinał ujęcie w Full HD, czyli 1080p, wspartego elektroniczną stabilizacją obrazu. Kombinacja chipów Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.1 ma zwiększyć zasięg ponad 5-krotnie (ok. 30 metrów). Nowe anteny mają poprawić odbiór i nadawanie przy zatłoczonym ruchu bezprzewodowym (to największa bolączka przy wielu aktywnych radiach).

Mevo Plus

Wciąż najfajniejszym elementem całego zestawu jest mobilna aplikacja na smartfony i tablety. Umożliwia wybieranie fragmentów kadru i to aż z dziewięciu wirtualnych kamer. Możemy poszczególne fragmenty panoramy przybliżać i w ten sposób, przy użyciu tylko jednego sprzętu tworzyć nagranie lub nadawać z różnej perspektywy. Sprawi to wrażenie udziału wielu kamer. Najefektowniej wygląda to przy streamowaniu na żywo. Format 4K jest dzielony na sekcje 1080p, które mamy do dyspozycji. Materiały możemy przez telefon wrzucać od razu do popularnych serwisów, m.in. Facebooka, Twittera, Periscope, YouTube, no i oczywiście Vimeo Live.

Mevo Plus ma zagwarantować lepszą jakość (mam na myśli utrzymanie obrazu dzięki lepszemu sygnałowi) i też szybciej wrzucać treści do sieci. To urządzenie dla konkretnych użytkowników, a nie okazjonalnych streamerów. Już sama cena normalnego użytkownika odstraszy. 500$ to naprawdę sporo, ale niewiele jeśli chcemy pokazać nagrania w bardziej profesjonalny sposób (do tego bez potrzeby angażowania większej ekipy). Zawsze możemy nabyć też poprzednika, który teraz kosztuje mniej, bo 300$. Vimeo zrobiło moim zdaniem dobry krok nie klonując Netflixa, a skupiając się na serwisie do strumieniowania na żywo – to naprawdę bardzo szybko rozwijająca się sekcja.

źródło: Livestream

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *