Magic Leap One – wkraczamy w erę Mixed Reality

20 Gru 2017

Magic Leap One

Gogle VR mają niezły potencjał i wszyscy czekają na kolejne usprawnienia (główne jakościowe), ale na horyzoncie są odmiany AR, czyli oferujące rzeczywistość rozszerzoną. Obie technologie mają być jednak pogodzone przez okulary Mixed Reality, czyli systemami łączącymi cechy obu wirtualnych warstw z realnym otoczeniem. Magic Leap One to najnowsza propozycja takowego, bardzo kompaktowego urządzenia w formie smart okularów, dostarczającego wszystko w jednym gadżecie. Producent wierzy, że ich produkt zrewolucjonizuje interakcję z komputerowymi treściami oraz sposobem ich projektowania na nowy typ sprzętu.

Gogle VR i okulary AR już jakiś czas prezentują swoje nowe możliwości, a najbliższy czas jest idealnym momentem na debiut kolejnych generacji ubieralnych systemów. Magic Leap skupiało się do tej pory na interakcji przez gesty, a te właśnie dobrze integrować z nowego rodzaju formatem. Gogle One od Magic Leap mają połączyć najlepsze cechy obu technologii. Okulary z wyświetlaczami w technologii Augmented Reality mają pozwolić na innego postrzeganie świata poprzez cyfrowe warstwy na realnym środowisku. Sam koncepcja nie jest niczym nowym, ale Magic Leap chce wprowadzić ja na nowy poziom. Akurat modeli do tego celu nie jest dużo, więc jest szansa na zagospodarowanie sporej części udziałów. Już teraz mówi się, że najwięksi gracze pracują nas swoimi wariantami takich “zabawek”.

Magic Leap One

Magic Leap One składa się z lekkich smart okularów oraz jednostki obliczeniowej. Tu również nie zastosowano nic innowacyjnego. Takie propozycje już powstawały. Pozwalają na zmniejszenie moduły na głowę, pozostawiając komputerek w kieszeni. Gogle posiadają cały zestaw czujników, pozwalających na poruszanie się po pomieszczeniu i działanie z cyfrowym światem nałożonym na widziane otoczenie. To praktycznie ten sam efekt, który dostarczają aplikacje AR na smartfony, ale w wygodniejszej wersji. Można powiedzieć, że to taka bardziej kompaktowa wersja HoloLens od Microsoftu. Oczywiście na własnym systemie. W komplecie jest też odpowiedni kontroler ruchu wspomagający nawigację w “holografii” z 6DoF.

Magic Leap One to już dziewiąta generacja gogli Mixed Reality i pierwsza, która doczeka się publicznej wersji. Ma zostać wprowadzona na rynek w 2018 roku. Chodzi o jednostkę Creator Edition, czyli stworzoną bardziej dla developerów. Bez nich produkt nie będzie istniał, ponieważ najważniejszy jest content. Na ten musimy poczekać, ale lepiej tak niż korzystać ze słabych treści. Gogle AR od Magic Leap to kolejna jednostka, która przygotowuje grunt pod oczekiwaną rewolucję. Mówi się, że za parę lat przeniesiemy soft do konstrukcji przed oczy i właśnie gogle AR, VR i MR mają tego dokonać. Czekamy!

źródło: Magic Leap

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *