Właśnie skończyłem wyposażać swoją mini garderobę, ale nawet gdybym wcześniej wiedział o szafach LG Styler ThinQ, nie stać by mnie było chyba na aż tak zaawansowane technologie. Koreański producent rozszerzył platformę ThinQ o kolejny sprzęt. Tym razem do sypialne, gdzie przeważnie trzymamy również ubrania. Inteligentna szafa? Trzeba się przyzwyczajać do kolejnych nowoczesnych mebli. Zainteresowane najbardziej będą pewnie panie i LG wcale nie ukrywa, że większość funkcji jest kierowana właśnie do tej grupy klientów.

LG Styler ThinQ

Seria LG Styler ma już drugą generację. Pierwsze prototypy zademonstrowano na targach IFA 2015, a więc już trzy lata temu. Piorąca szafa 2.0 odkryje swoje nowe możliwości na tej samej berlińskiej imprezie. Co rozwinięto? Jak sam nazwa wskazuje, użycie określenia ThinQ oznacza, że przybędzie opcji smart. Będziemy w stanie „porozmawiać” z naszą szafą, ponieważ dostarczono jej funkcje komunikacji przy pomocy poleceń głosowych. Żeby zrozumieć po co to wszystko zostało wdrożone, najlepiej najpierw przyjrzeć się podstawowemu zakresowi pracy inteligentnej garderoby. Mowa oczywiście o głównym trybie działania, który był dostępny już w pierwszej odsłonie Styler.

Wewnątrz obudowy zainstalowano system utrzymujący idealne warunki dla naszej odzieży. Uchroni przechowywane ubrania przed bakteriami, odświeżając je co jakiś czas. Czyste i wyprane materiały ulegają niewidocznym zabrudzeniom także wnaszych szafach. LG stworzył model, który będzie czyścił nasze okrycia, byśmy odczuwali efekt niczym z pralki. Mechanizmy delikatnymi wibracjami zdejmują zanieczyszczenia, a system wciągający brud pozbędzie się kurzu z wnętrza szafy. Warunkiem jest by spodnie, koszule, sukienki i marynarki wisiały na wieszakach w specjalnym module. Teraz mogę wrócić do opcji ThinQ, czyli wykorzystania algorytmów Sztucznej Inteligencji oraz komend. Wraz z efektownym ekranem na szkle drzwiczek (LG Styler Mirrored Glass Door) będziemy mogli lepiej zarządzać zawartością oraz „praniem”.

LG Styler ThinQ

AI w systemie ThinQ ma sugerować najlepsze sposoby odświeżana odzieży (cykle względem zwartości szafy), natomiast komenda „Hi LG” ułatwi manualne wydawane poleceń (tutaj trzeba już zapoznać się z zakresem funkcji czyszczących). LG Styler ThinQ wygląda na luksusowy gadżet nawet jak na segment smart home. Swoje funkcje szafa zademonstruje już na wrześniowym IFA i wtedy też dowiemy się kiedy zadebiutuje i ile trzeba będzie wydać na taką „pralnię”. IKEA byłaby dumna. Takie udoskonalenie PAXów byłoby ciekawe. Może LG powinno wejść we współpracę z gigantami działu meblarskiego? Tak bez doświadczenia na tym rynku ciężko będzie sprzedaż aż tak drogi produkt. Ciekawe, kiedy tak zaawansowane szafy staną się standardem w naszych domach?

źródło: LG