HP Windows Mixed Reality Developer Edition Headset

4 Wrz 2017

Firma HP też zapowiadała swoje gogle VR dla platformy Windows Mixed Reality i w końcu przedstawia konkrety na ich temat. Okazuje się, że wyrób zostanie na razie wydany w odmianie Developer Edition, czyli głównie dla twórców. Sądzę, że dosyć szybko produkt otrzyma też finalną wersję, ponieważ Microsoft już oficjalnie wyznaczył start rozwiązań Wirtualnej Rzeczywistości dla Windows na 17 października, gdy dostępna będzie kolejna większa aktualizacja Windowsa 10 “Fall Creators Update”, aktywująca funkcje VR. HP ma też na uwadze, że tego dnia swoje modele gogli dla Mixed Reality wprowadzą do sprzedaży: Acer, ASUS, Dell i Lenovo.

HP Windows Mixed Reality Headset Developer Edition

HP Windows Mixed Reality Developer Edition Headset to jednostka VR o praktycznie tych samych cechach głównych co wymienieni wyżej bezpośredni konkurenci. Wszystkie powstały specjalnie dla Windowsa, więc muszą spełniać pewne wymagania referencyjne. Producent sprostał rekomendacjom Microsoftu, ale miał oczywiście wolną rękę pod względem technologii oraz designu. Moduł na głowę wygląda ciekawie, przypominając nieco maski bohaterów filmów fantastycznych (mi się skojarzyły z Robocopem przez ten pasek przechodzący przez całą długość gadżetu).

Gogle są oczywiście wyposażone w system analizy ruchu i pozycji w przestrzeni, nie wymagającego zewnętrznych czujników lokalizacji. Wszystko co potrzebne zmieszczono na froncie. Ma to umożliwić poruszanie się po wirtualnym świecie w systemie 6DoF (six degrees of freedom). Wewnątrz te same wyświetlacze co u czwórki innych wytwórców gogli dla Mixed Reality, czyli 2 razy po 1440 x 1440. Na razie HP zaznacza w opisie specyfikacji, że poszczególne parametry zastosowanych podzespołów w finalnym headsecie mogą się różnić, ale sądzę, że będą zbliżone do reszty oponentów. Mam nadzieję, że w ostatecznej wersji konsumenckiej gogle będą miały więcej niż 95 stopni pola widzenia.

HP Windows Mixed Reality Headset Developer Edition

Jedyne co jest podawane jako gwarantowane to “niesamowicie komfortowa, podwójna opaska” i “łatwa regulacja” maski (tu chyba chodzi o podnoszony moduł z wyświetlaczem, bez potrzeby zdejmowania całej konstrukcji z głowy). Na stronach Microsoftu widnieje sugerowana cena wariantu HP Windows Mixed Reality, wynosząca 329$. HP podaje jednak cenę całego zestawu, czyli gogli oraz dwóch precyzyjnych kontrolerów ruchu. Komplet ma kosztować 449$.

źródło: HP

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *