Harman Kardon Aura Studio 3 z efektami LED

19 Lut 2020

Podczas targów CES 2020 firma Harman Kardon przedstawiła całą ofertę różnych produktów audio. W Polsce debiutuje właśnie jeden  nich. Głośnik Aura Studio 3 to już kolejne podejście do modelu grającego bezprzewodowo i efektownie się prezentujące. Model grający w 360 stopniach, posiadający nietypowe, bardzo atrakcyjne wzornictwo. Właśnie design zwrócił moją uwagę. To nie pierwszy raz, gdy marka proponuje przezroczyste wnętrz dla akustyki, podkreślając bryłę oryginalnie zaprojektowanym wnętrzem.

Harman Kardon Aura Studio 3

Aura Studio 3 z efektami wizualnymi

Pierwsze dwie generacje miały podobną stylistykę i kształt, ale wewnątrz było widać specjalną “rurkę”. W Harman Kardon Aura Studio 3 jej już nie ma. Przestrzeń jest pozbawiona dodatkowych elementów, nie licząc spodu, który dodaje efekty świetlne. Mają imitować fale rozchodzące się po tafli wody. Głośniki z LEDami to nie pierwszyzna, ale każda firma wprowadza estetykę oświetlenia po swojemu. Harman przygotował swój własny motyw. Słuchanie muzyki z przyciemnionym w mieszkaniu światłem jest bardziej nastrojowe, a gadżet prezentuje się ciekawiej. Oczywiście jeśli ktoś to lubi. Niektórym poprzednia estetyka mogła przypaść do gustu bardziej. Producent przekonuje, że doświadczanie muzyki jest w tym przypadku w nowy, “wizualnie dynamiczny sposób”. Bajer? Chyba tak, ale dobrze wyglądający.

Aura Studio 3 to naturalnie sprzęt grający przez Bluetooth. Zabrakło w nim połączenia z WiFi? Jest chociaż AUX, więc możemy łączyć źródła też przewodowo. Pod kopułą Studio 3 jest sześć ukrytych przetworników średnio i wysoko tonowych (40 mm) oraz subwoofer (130 mm). Moc to 2 x 15W i 100W suba. Jak zwykle dopiszę, że nie podejmuję się chwalenia dźwięku bez usłyszenia modelu w akcji. Harman obiecuje audio i wykończenie premium, co może potwierdzić cena. Sprzęt wyceniono na ok. 1400 zł. Całość przygotowano tak, byśmy nie musieli martwić się o lokalizację głośnika w pomieszczeniu, bo urządzenie z racji swojej stylistyki wygląda dobrze w każdym miejscu. To RTV z serii dekorującej wnętrze, ale raczej tego w stylu nowoczesnym. W tym konkretnym wariancie postawiono na połączenie elegancji z oryginalnym wnętrzem. Nowa Aura Studio jest efektem prac działu Lifestyle Audio Division marki Harman Kardon. Podoba wam się taki rodzaj nagłośnienia? Ja poczekam z oceną aż zobaczę na żywo.

źródło: Harman

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *