DKNY Minute – smart zegarki

8 Lis 2017

DKNY Minute

Już w marcu, zaraz po Baselworld 2017, wiele znanych marek modowych zapowiedziało swoje edycje smart zegarków. Wśród nich praktycznie wszyscy najpopularniejsi producenci, którzy w swoich kolekcjach oferują naręczne czasomierze. Stosunkowo niedrogim rozwiązaniem dla takich firm jest wprowadzenie do oferty modeli hybrydowych, czyli klasycznie wyglądających urządzeń z ukrytymi modułami parującymi się ze smartfonem. DKNY Minute to właśnie tego typu projekt, który jest już dostępny w sprzedaży.

Hybrydowy zegarek DKNY Minute to trzy modele różniące się stylem, ale wszystkie są oczywiście skierowane do damskiego części klienteli. Wizualnie mają to być warianty nawiązujące do proponowanych odmian tradycyjnych, ale z dodatkową ofertą funkcji. Zaletą ma być klasyczny cyferblat, czyli eleganckie wzornictwo, które przy okazji dyskretnie skryje ekstra możliwości współpracy z telefonem. Design ma wciąż kusić tym co zwykle, natomiast dodatkową zaletą mają tu być opcje kojarzone z hybrydami. Co to jest hybrydowy zegarek?

DKNY Minute

Hybrydowy smartwatch – odmiana klasycznie wyglądającego zegarka, który pod tradycyjnym, analogowym cyferblatem kryje dodatkowe moduły. Pozwalają one na połączenie naręcznego urządzenia ze smartfonem, z którego docierają powiadomienia (najczęściej wibracyjne). Hybrydowy zegarek bardzo często umożliwia też monitorowanie aktywności, zdalną obsługę wybranych funkcji telefonu, czy odszukiwanie go przez Bluetooth. Design produktu nie zdradza jego smart możliwości. Projekt wizualnie wygląda jak zwykły zegarek.

Donna Karan New York proponuje edycje: Rose Gold, Gold + biel oraz Silver + czerń. To klasyczne, najchętniej kupowane wykończenia. Do tego skórzany pasek, który wymienimy jak przy normalnej kopercie. Ta ma 38 mm, natomiast paski 18 mm. Tutaj też raczej rozmiarowy standard. Zegarki otrzymały aplikacje dla platform iOS oraz Android i wszystkie funkcje znane z pozostałych smart wyrobów od Fossil Group, czyli powiadomienia wibracyjne, programowanie przycisków do zdalnej obsługi smartfona (m.in. odtwarzacza muzycznego), automatyczne ustawianie czasu względem lokalizacji (strefy czasowe), no i tracker aktywności z monitoringiem snu. DKNY Minute został wyceniony na 155-175$ w zależności od wersji.

źródło: DKNY

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *