Bose Home Speaker 500 i Soundbary z Alexą

28 Sie 2018

Znane i cenione marki z segmentu audio chętnie wdrażają opcje asystentów głosowych do swoich bezprzewodowych głośników, co potwierdza tylko, że smart głośniki to hit. Kiedyś tylko gadżety ze średniej jakości graniem, dziś integracja z wysokiej jakości modułami, by nowe funkcje towarzyszyły wyrobom z wyższej półki. Bose przygotowało na targi IFA 2018 dwa nowe modele smart głośników z Alexą. Bose Home Speaker 500 to propozycja nawiązująca do rywali od Google, Apple, Samsunga i Amazona, natomiast Soundbar – jak sama nazwa wskazuje – to odmiana pod TV.

Bose Home Speaker 500

Skill Soundtouch Control Alexa od Bose znajdzie zastosowanie w spójnie wyglądających produktach, które będą się komponować dobrze również razem. Nie zostały jednak stworzone do współpracy, choć pewnie można je będzie sparować, by uzyskać efekty multi-roomu. Głośniki otrzymały zupełnie inne zadania. Home Speaker 500 to raczej wariant do celów muzycznych, natomiast Soundbar sprawdzi się przy kinie domowym. To nie pierwszy bar z Alexą na rynku. Już wcześniej pokazywałem na blogu modele Sonos Beam (będzie współdziałał też z Google Asystentem) oraz Polk Command Bar. Dwa rodzaje głośników to dobry krok, zwłaszcza, że soundbary z asystentami to jeszcze świeży temat. W ten sposób oferta marki Bose jest przy okazji pełniejsza.

Alexa nie będzie jednak jedynym asystentem w nowej linii. Bose obiecuje, że kolejni przybędą. Obiecana jest też współpraca z protokołem Apple AirPlay 2 (początek 2019 roku), więc funkcji i możliwości powinno być całkiem sporo. I Home i Soundbar to propozycje premium za większe pieniądze, przynajmniej w porównaniu do typowych smart głośników. Ten pierwszy otrzymał maleńki ekranik, dzięki czemu wyświetli więcej informacji na temat granej muzyki bez potrzeby zerkania na smartfon (skąd zwykle strumieniowane są utwory). Nie jest to żaden “smart display”, a raczej fajne rozszerzenie do panelu z sześcioma przyciskami. Wcześniej widziałem coś podobnego, ale w wydaniu micro na wierzchu smart głośnika Harman Kardon Citation 500. Pliki prześlemy przez Wi-Fi lub Bluetooth, a biblioteki można też zaciągnąć tą drogą przez znane serwisy muzyczne (Spotify, TuneIn, Amazon Prime Music i Deezer). Asystentów (jak już dostępnych będzie więcej niż jeden) obsłużymy przez zestaw aż ośmiu mikrofoników typu far-field.

Bose Soundbar 500

Firma chwali się, że Home Speaker 500 ma “najszerszy zakres grania w dostępnych dzisiaj smart głośnikach”. Bez osobistego odsłuchu nie mogę jednak tego potwierdzić. Mogę jedynie zaufać słowom na podstawie doświadczeń z wieloma wcześniejszymi modelami Bose. Wnętrze opakowano eleganckim designem. Wyczuwam tu nawet nutkę retro. Soundbar ma podobne wykończenie, ale w znacznie innych kształcie. Oba modele soundbarów (bo są dwa) korzystają z technologii ADAPTiQ, która automatycznie dostosowuje dźwięk do wnętrza. Dla kina domowego to nawet ważniejsze niż przy muzyce. Soundbar 500 ma matową obudowę, natomiast Soundbar 700 szklaną górę i metalowy grill. Wszystkie trzy nowe głośniki mają trafić do sprzedaży 20 września. Wyceniono je odpowiednio na: 400$ (Home), 550$ (Soundbar 500) i 800 (Soundbar 700).

źródło: Bose

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *