Alexa Home Theatre System dla Fire TV

12 Lis 2019

Smart głośniki pracują już w systemie multi-room, pozwalając nam konfigurować odbiór dźwięku zależnie od lokalizacji w mieszkaniu lub też łączyć we współpracy. Swoje robią też nowoczesne modele głośników z dopasowaniem audio do wnętrza. Amazon ma praktycznie wszystkie składowe, by zaoferować usługi dźwiękowe dla kina domowego. Najnowszy Alexa Home Theatre System połączy Fire TV oraz Amazon Echo w nagłośnienie do filmów.

Alexa Home Theatre System w 2.1

Alexa Home Theatre System w 2.1

W miniony weekend na Audio Video Show miałem okazję posłuchać zestawów bezprzewodowego hi-fi w 5.1, co pokazuje możliwości współczesnych rozwiązań. Audio brzmiało praktycznie identycznie do tego przewodowego. Głośniczki Amazon Echo też powinny budować takie zestawy. Producent rozpocznie od łączenia kilku swoich urządzeń w systemy 2.1. To jeszcze nie to, czego oczekujemy, ale już szansa na wykorzystanie posiadanych gadżetów do zwiększenia efektów. Bardzo ważne, że uda się użyć starszych generacji Echo.

Co będzie potrzebne? Amazon połączy Fire TV i Echo. Kino domowe będzie grało dźwięk przez przystawki telewizyjne Fire na wbranych smart głośnikach. Konfiguracje mają działać w systemach od 1.0, po 2.1. Jakość powinna być zdecydowanie lepsza od zwykłego nagłośnienia wbudowanego w telewizor. Alexa Home Theatre System można ustawić w działaniu z jednym Echo, jednym Echo + Echo Sub (to subwoofer), ale też dwoma Echo + Echo Sub i samą parą Echo. Jest zatem kilka opcji. Obecnie możliwości te są dostępne posiadają modele: Echo Plus 1 i 2 generacji, Echo Dot 3 gen., Echo Dot with Clock, Echo Studio, Echo 2 i 3 gen. Oprócz tego Fire TV Cube 2 gen., Fire TV 3 gen. oraz Fire TV Stick 4K.

Dolby, Dolby Digital, Dolby Digital Plus i Dolby Atmos

Zależnie od generacji Amazon Echo i Fire TV otrzymamy szansę na uzyskanie konkretnych efektów. Najnowsze modele Echo i Echo Plus to stereo przez Dolby. Echo Studio potrafi z kolei współpracować z Dolby Digital, Dolby Digital Plus, a nawet Dolby Atmos. To flagowy głośnik amerykańskiego giganta. Przypomnę, że potrafi uruchomić nawet najnowszy format Sony 360 Reality Audio. Niestety 2.1 to nie pełnia przestrzennego audio. Liczę jednak na to, że uda się w końcu stworzyć i dodatkowe kanały. Tylne głośniki to ważna sprawa. Nie sądzę, by był to problem dla Amazona. Całość działa w jednej sieci WiFi i przez konto Amazona.

Ustawienia wszystkiego ułatwi Alexa oraz instrukcje na ekranie smartfona z aplikacją. Proces trzeba przejść zarówno na Echo, jak i w Fire TV.

źródło: Amazon.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *