14. Mi Store w Polsce – Mi MIX Alpha gwiazdą otwarcia

29 Lis 2019

Xiaomi kontynuuje ekspansję na polskim rynku. Chińska marka jest już trzecią siłą w naszym kraju (przynajmniej jeśli chodzi o smartfonowe udziały w trzecim kwartale roku, gdzie chyba jako jedyna zanotowała wzrosty). Dzisiaj otworzyła u nas swój czternasty Mi Store. Nowa lokalizacja znajduje się w Galerii Mokotów i jest uznawana za kolejną flagową. Na uroczystym starcie zademonstrowano koncepcyjny model smarfona Xiaomi Mi MIX Alpha, który przedstawiałem Wam już na swoim blogu. Dziś można go było zobaczyć na żywo!

Xioami Mi Store Galeria Mokotów

Mi Store na Black Friday

Otwarcie nowych Mi Store (takża Galeria Rzeszów) zaplanowano na ciekawy termin – odbyło się to w popularny Black Friday, czyli dzień zniżek i okazji. Oczywiście także Xiaomi przygotowało na tę okazję swoją ofertę. Będzie obowiązywać we wszystkich sklepach, natomiast w tych nowych też znajdziemy inne atrakcyjne rabaty. Producent zapowiedział na otwarcie specjalne ceny dla kilku tysięcy urządzeń, natomiast ciekawsze promocje na Czarny Piątek to:

  • Redmi 7 w wersji 3GB/32GB – sugerowana cena 499 zł
  • Redmi Note 7 – sugerowana cena od 699 zł
  • Mi A3 w wersji 4GB/64GB – sugerowana cena 699 zł
  • Mi Electric Scooter – sugerowana cena 1399 zł

Na stoiskach Mi Store zobaczyć też można najświeższe urządzenia. Z nowości podkreśliłbym model Redmi Note 8T, w którym zmieszczono 4 aparaty (a jest to średnia półka). Swoje możliwości prezentuje też Xiaomi Mi Note 10, który w tej chwili jest jeszcze w fazie przedsprzedażowej. Zadebiutuje 2 grudnia. Wtedy też skończą sie wspomniane wyżej promocje. To pierwszy model marki z pięcioma sensorami i topowym, bo aż 108-megapikselowym modułem pod obiektyw z siedmioma soczewkami (8 jest w edycji Pro). To prawdopodobnie mój przyszły smartfon osobisty.

Dwa nowe oficjalne punkty sprzedaży dają łącznie dziesięć miast. Na dniach otworzy się też Mi Store Gdańsk, który miał otworzyć swoje drzwi dzisiaj, ale termin przełożono. Udało mi się też dowiedzieć, że Xiaomi uruchomi w Polsce punkty Mi Points. Na przełomie listopada i grudnia pojawi się na mapie aż 30 takich miejsc. Będzie w nich można odbierać zamówienia z internetowego mi-home.pl. Łącznie z Mi Stores będzie do 45 lokalizacji w 40 miastach. To już spora sieć, a można spodziewać się kolejnych otwarć.

Koncepcyjny Mi MIX Alpha

Niekwestionowaną gwiazdą otwarcia Mi Store w Galerii Mokotów był koncepcyjny smartfon Xiaomi Mi MIX Alpha. Seria MIX jest topowa i zawsze proponuje coś unikatowego. Zwykle jest to jednak linia ogólnodostępna. W przypadku Mi MIX Alpha jest inaczej. To koncepcyjny sprzęt z limitowaną liczbą sztuk. Jeszcze nie wiadomo do końca kiedy będzie go można kupić i za ile. Ostatnio, jak o nim pisałem, mówiono o grudniu (prawdopodobnie w Chinach). Przypomnę krótko jego charakterystyczne możliwości. Mi MIX Alpha był pierwszym telefonem, w który wbudowano wspomniany wyżej sensor 108 megapikseli. Dopiero jednak Mi Note 10 ma go seryjnie (konsumencka wersja na masową skalę).

Na uwagę zwraca przede wszystkim ekran. Otacza prawie całą obudowę. Pozostawiono miejsce tylko na kamerki. Wyświetlacz obejmuje oba boki i zajmuje 180.6% obudowy. Jest też kompatybilny z 5G. Załączam video z jego pokazu.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *