USB93 – obrotowy przewód

11 Lip 2018

tekst alternatywny

Już dawno nie pisałem o żadnym nowym przewodzie do mobilnych gadżetów. Kiedyś powstawało ich znacznie więcej, a na myśli mam przede wszystkim propozycje poprawiające użytkowanie. Przewody dodawane do smartfonów i tabletów są przeważnie standardowe (nawet przejście na modele wpinane niezależnie od stron zostały ustandaryzowane). Wciąż jednak są obszary, w którym można coś poprawić. Przykładem są wtyczki typu MagSafe, czyli bez ryzyka wyrwania lub pociągnięcia sprzętu i jego rozbicia. Właśnie o takich akcesoriach dawno nic nie było. Na Kickstarterze znalazłem ciekawy projekt. USB93 to przewodzik z obrotową końcówką.

Założę się, że na przestrzeni ostatniej dekady każdemu z nas zdarzyło się “złamanie” przewodu przy jego końcówce. Częste i szybkie (niechlujne) wyciąganie przewodu z telefonu powodu wyrabianie się połączenia wtyczki z kabelkiem. Wzmocnione modele są z kolei mocno usztywnione, przez co położenie smartfona lub tabletu jest wymuszane całą konstrukcją. Nie jest to może jakiś wielki problem i powód do narzekania typu “i jak tu żyć!”, ale jeśli znalazłoby się na ro rozwiązanie to pewnie większość z nas by skorzystała. USB93 proponuje przewodzik zginany, a więc elastyczniejszy przy wtyku. Dzięki temu leżący na biurku gadżet będzie i bezpieczniejszy (obniżamy ryzyko pociągnięcia odstającego przewodu) i możliwy do umieszczenia w luźniejszy sposób.

tekst alternatywny

Jak widać, na pierwszym planie jest komfort użytkowania. Co prawda, końcówka jest wyraźnie większa od typowej, ale daje więcej możliwości. Stworzono trzy ich rodzaje: dla micro USB, USB typu C oraz Apple Lightning, czyli wszystkich najważniejszych i najczęściej stosowanych standardów na rynku. Metalowa kulka i materiałowe obszycie to cała tajemnica prototypu. Gdzie jeszcze taka forma się sprawdzi? Ładujecie czasem smartfon w plecaku lub torebce? Połączenie z bankiem energii w ten sposób będzie wygodniejsze. Zarówno dla ergonomii (przestrzeni zajmowanej przez sztywny przewód), jak i wygody. Producent twierdzi nawet, że to pierwszy niezniszczalny, giętki przewód na świecie. Tylko naprawdę skrajne przypadki mogą uszkodzić.

Nie ma się tu co za bardzo rozpisywać. To po prostu ciekawy przewodzik ze wsparciem szybkiego ładowania 2.4 A. Będzie sprzedawany w pięciu kolorach. Na razie trzeba poczekać na jego pełną realizację, bo na ten moment jest w fazie crowdfundingu. Ma zadebiutować w okolicach września. Ma kosztować 45 dolarów, więc jeśli pomysł się spodobał to w trakcie przedsprzedaży można zamówić go nawet o połowę taniej.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

  1. Wow, pierwszy raz widzę tego typu gadżet. Jeżeli wejdą tego typu rozwiązania na pewno będą zapewniać wygodę, szczególnie gdy telefon leży na ziemi i nagle kabel musi pionowo iść do góry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *