Sphero Force Band dla Internetu Rzeczy

28 Lis 2016

Sphero już nie produkuje wyłącznie smart kuli, ale towarzyszące akcesoria też skupiały się na tym zdalnie sterowanym gadżecie. Force Band to ubieralny kontroler dla kuli, pozwalający na sterowanie gestami ręki. Projekt powstał dla BB-8, czyli edycji dla Gwiezdnych Wojen. Dzieciaki mogły poruszać kulką motywem Jedi. Teraz producent poszerzy możliwości zabawki o Internet Rzeczy, a więc komendy np. dla smart domu. Wszystko dzięki integracji z serwisem IFTTT.

Sphero Force Band IoT

Limitowana edycja Star Wars była dotąd jedynie zabawką, natomiast z nowymi funkcjami zyska coś praktycznego. No, może niekoniecznie praktycznego, ale kto by nie chciał użyć Mocy zamiast wstawać do urządzeń, by je uruchomić. W materiale promocyjnym zaprezentowano poranną kawę w dość humorystyczny sposób. Gestem ręki można aktywować ekspres, który jest sprzęgnięty “recepturą” w IFTTT. Dosyć łatwo to powiązać. Trzeba tylko mieć inteligentne AGD współpracujące z If This Then That.

Filmik zademonstrował efektowny przykład, ale właściwie komendami możemy obsłużyć dowolny element Internetu Rzeczy. Ruchem ręki można sterować inteligentnym domem w zależności od tego czym dysponujemy. Gestem Force Push można zmienić kolor światła w oświetleniu Hue, odpalić muzykę (niekoniecznie tylko tą z filmu 😉 ), odebrać połączenie telefoniczne i wiele, wiele innych. Kanałów w IFTTT jest naprawdę dużo. Nie pierwszy raz do obsługi smart domu wykorzystywany jest system gestów, ale na razie tej opcji coś ciężko się rozwiną. Force Band od Sphero też jest raczej tylko fajnym dodatkiem, ale przynajmniej zabawnym. Fanom Gwiezdnych Wojen się spodoba.

źródło: Sphero

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *