Royole Mirage – smart głośnik z giętkim ekranem

7 Sty 2020

Smart głośniki są już postrzegane jako całkiem normalny gadżet do użytku domowego. Oczywiście zakładając, że akceptujemy pomoc asystenta i możliwości sterowania smart domem, ale też zagrożenie związane z ryzykiem podsłuchu (który może mieć miejsce także przez zwykły smartfon). Swoje dodatkowe zalety zaczęły oferować Smart Displaye, czyli hybrydy głośników z ekranami. Royole przywiozło na targi CES 2020 w Las Vegas ciekawą wariację takiego produktu. Ma kształt walca (jak większość smart głośników grających 360), ale i wyświetlacz. Jest owinięty wokół bryły, dodając efekty. Mirage ma rozwinąć możliwości, a przy okazji atrakcyjność modułu.

Royole Mirage - ekran wokół głośnika

Royole Mirage – ekran wokół głośnika

Znane z pierwszego “składanego” tabletu Royole wdraża teraz giętki wyświetlacz do innych urządzeń. Marka ma już sporo rozwiązań, w których demonstrowała takie panele, m.in. w torbach. Tym razem jednak prezentuje potencjał i możliwości dla swoich modułów w konkretnej propozycji. Smart głośniku z Alexą. Pierwszym tego typu na rynku. Pierwsze wrażenia mogą kojarzyć się z JBL Pulse 4, gdzie wizualizacje uzupełniają dźwięk. Mirage ma jednak nieco ciekawsze przeznaczenie. Ekran ma prezentować więcej informacji niż tylko efekty equalizera i pokazy świetlne. Producent chce dać użytkownikowi interfejs Show Mode, który zamienia tablet w stację przypominającą ekranowe modele Echo Show.

Różnicą ma być rozłożenie wizualizacji wokół cylindrycznej bryły, co musiałoby dopasować przekaz do nietypowego kształtu. Oczywiście nie zabraknie efektów wizualnych podczas puszczania muzyki, ale dotykowy ekran 7.8 cala w technologii AMOLED i rozdzielczości 1920 x 1440 chcielibyśmy wykorzystać szerzej. Możliwe, że kiedyś posłuży to do wizualizowania avatarów dla asystentki Amazona. Na ten moment to bardziej prezentacja możliwości giętkich ekranów i coś na wzór modelu referencyjnego. Co ciekawe, na razie tylko Lenovo oferowało tryb Show Mode jako partner Amazona, więc Royole stanie się tu drugą marką third-party. Royole Mirage Smart Speaker został przygotowany we współpracy z Cleer Audio. Na pokładzie jest tu również kamerka 5 megapikseli. Sprzęt został wyceniony na aż 899$ i ma zadebiutować w Q2 2020.

źródło: Royole.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *