Razer Raiju Mobile – kontroler do smartfona

12 Paź 2018

Razer to firma znana w segmencie giercowania, więc skoro już weszła nawet na rynek gamingowych smartfonów to nie wypadało nie zaoferować wygodnego kontrolera dla telefonu. Razer Raiju Mobile to nowy pad z uchwytem do smartfonów, mający poprawić komfort mobilnej gry. Gadżet, który jest stosunkowo popularny już od kilku lat, ale hej!, ten jest od samego Razera 😉

Razer Raiju Mobile

Oczywiście producent zachował wszystkie dobre praktyki jeśli chodzi o jakość i rozstaw przycisków oraz ich liczbę. Trudno w zasadzie tu coś dziś skiepścić. Najważniejsza pozostaje wciąż ergonomia, jakość mechanizmów i stabilność połączenia. Na rynku są już oficjalne odmiany tego typu od Sony (adaptery do DualShocków 4), czy przystawki do modelu od Xboxa. Razer chciał rozwinąć ofertę przede wszystkim pod swojego Razer Phone 2, ale nie tylko. Pad będzie współpracował też z wieloma innymi Androidami. To nie jest zabawka dedykowana wyłącznie własnemu produktowi.

Kontroler Raiju Mobile można bezprzewodowo sparować z telefonem przez Bluetooth, czyli grać na pewną odległość (przydatne podczas mirroringu gier ze smartfona na TV), ale też podłączyć przewodowo przez port USB-C. System jest kompatybilny zz Androidami w wersji minimum Marshmallow (6 gen). Warto to uwzględnić podczas zakupów. Uchwyt wygląda dość standardowo. Jest uniwersalnym mocowaniem i podpórką do telefonu (rodzajem docka). Konstrukcja dobrze znana. Bez większych innowacji, bo co tu więcej dodać. Dla niektórych przekonujący do zakupu będzie już sam znaczek Razera i wcale nie piszę tego złośliwie. Przekonać może technologia Mecha-Tactile Action Buttons dla kompletu przycisków. Są wszystkie niezbędne. Dwie gałki, pad kierunkowy, przyciski akcji i spusty na tyle. Będzie można je programować wedle uznania.

Razer Raiju Mobile

Na jednym ładowaniu kontroler ma wytrzymać do 23 godzin. Będzie też współpracował z komputerami (Windows 7 lub wyższymi). Pełną listę kompatybilności producent ma dopiero podać. Cena? To Razer, więc nie będzie tanio. Produkt wyceniono na 150 dolarów. Dobrze, że jest w miarę uniwersalny, więc nie jest to zakup wyłącznie pod smartfon. Wykorzystamy go też do grania na innych platformach.

źródło: Razer.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *