Pure StreamR Splash – smart radyjko z Alexą i Bluetooth

14 Lut 2020

Pure StreamR Splash cyfrowe radio z Alexą

Wczoraj był międzynarodowy dzień radia. To idealny dzień na premierę przenośnego smart radyjka. Ten moment pomysłowo wykorzystała firma Pure – producent modelu StreamR Splash. Jest to nowa, wodoszczelna odmiana StreamR z zeszłego roku. Mobilny moduł posiada wsparcie Alexy, więc jest dosyć ciekawą wariacją popularnych urządzeń z segmentu głośników do streamowania muzyki.

Pure StreamR Splash – DAB + FM

Marka Pure znana jest z produkcji cyfrowych radioodbiorników i przeróżnych głośników. Urządzenia z DAB (nadawanie radiowe w formie cyfrowej) są konkurencją do analogowych wersji z FM, ale odróżniają się lepszą jakością dźwięku. Cyfryzacja umożliwia też zwiększenie liczby programów oraz ograniczenie liczby nadajników. To po prostu nowszy standard. W dzisiejszych czasach radia możemy słuchać internetowo, a niektóre smartfony otrzymują FM. Wielu woli jednak zabrać ze sobą radyjko i słuchać audycji lub ulubionych stacji w tradycyjny sposób.

Pure StreamR Splash DAB FM

Pure StreamR i jego nowsza wersja Splash to właśnie tego typu gadżety. Posiadają cyfrowe opcje i kompaktowy kształt. Najnowszy StreamR Splash jest nawet mniejszy, ale wyposażony w 10W głośnik. Sprzęcik pozwala odbierać radio cyfrowo (DAB+), ale i analogowo (FM). Ma też protokół Bluetooth do bezprzewodowej łączności ze smartfonem. Aplikacja Pure Home pozwala połączyć urządzenie z Internetem i dzięki temu korzystać z asystentki głosowej Alexa. Do wywołania wirtualnego pomocnika służy przycisk na obudowie. Pozostałych kilka przycisków to już panel do kontroli stacji i ustawień.

Pure StreamR Splash z BT i AUX

Przez BT możemy streamować muzę z popularnych serwisów streamingowych, które mamy zainstalowane na telefonie. Pure StreamR to po prostu ciekawszy głośniczek, w którym radio jest dodatkową opcją. Gadżet ma też port audio jack 3.5 mm i AUX, więc możemy podłączyć zewnętrzne źródło, np. iPoda lub inny odtwarzacz i puszczać utwory przewodowo. Bateria 5200 mAh ma wytrzymać nawet 20 godzin na jednym ładowaniu. Specjalne mocowanie umożliwia przypięcie radia do plecaka, gdzie taki produkt sprawdzi się najlepiej. To przenośne radio w teren. Nie przypadkiem producent wzmocnił ochronę konstrukcji. Ma wytrzymać zamoczenia (IP67). Cena: 130 funtów. Fajnie, że są na rynku i takie wariacje głośniczków BT

źródło: pure.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *