Poke Ball Plus do łapania Pokemonów Go i na Switch

30 Maj 2018

Poke Ball Plus

Pokemon cały czas na topie. Okazuje się, że Nintendo dalej mocno stawia na swoją chyba najbardziej rozpoznawalną serię gier (zaraz po Mario) na świecie. Pokemon Go na smartfony nie ma już takiego zainteresowania jak w pierwszym roku, ale wciąż jest chętnie odpalane na telefonach. Sam wciąż widzę dzieciaki, które łapią Pokemony przez swoje telefony. Japoński gigant ogłosił właśnie, że tytuł otrzyma tej jesieni nowe aktualizacje, ale też edycje Pokémon: Let’s Go Pikachu! oraz Pokémon: Let’s Go Evee! na przenośne konsole Switch.

Seria Let’s Go ma nawiązywać do smartfonowego Go. Pokemon Go otrzyma tryb multiplayer. Producent dorzuci też wsparcie nowej kuli na breloczku, czyli Poke Ball Go, czyli ulepszonej wersji gadżetu Go Plus, który wcześniej nie miał tradycyjnego, znanego z animacji i gier formatu. Kulka ma być kontrolerem gier, poza domem ma funkcjonować jak poprzedni Pokemon Go Plus. Zanim przejdę do akcesorium, dodam jeszcze, że dwie nowe gry mają bazować na Pokémon Yellow: Special Pikachu Edition z 1998 roku. Mają zadebiutować na Switchu 16 listopada. Wpasują się w lukę pomiędzy Pokemon Quest (darmowy tytuł na Switch) a nienazwanym jeszcze tytułem zmierzającym na system Nintendo w przyszłym roku.

Poke Ball Plus

Jak działa Poke Ball Plus? Sparujemy go zarówno ze smartfonami, jak i konsolką Switch. Ma ułatwić łapanie potworków, czyli być uzupełnieniem wspierającym gry. Wcześniejszy moduł na nadgarstek w postaci Pokemon Go Plus to czujniki z Bluetooth, które wibrowały w pobliżu Poke’ów i pokestopów, dzięki czemu łatwiej było odszukać kolejne postacie. System ten powróci w ciekawszym designie. Peryferium będzie po prostu nową wersją Go Plus, ale też nowym joyconem dla Switcha. Usprawniona zabawka ma obok wibracji dorzucić też sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Głośniczki się odezwą, a po schwytaniu Pokemon’ów oddadzą ich odgłosy wewnątrz kuli (imitacja ich posiadania w kuli). To bardziej interaktywny tryb rozgrywki. Autorzy zapewniają nawet, że po złapania stworka będziemy mieli poczucie jakbyśmy faktycznie mieli go w kuli (specjalne wibracje i odgłosy).

Gracze będą też mogli wybrać Pokemona z gier serii Lets’ Go do walki przez kulkę. Dodatek pojawi się na rynku oczywiście w dniu premiery gier i trzeba go będzie dokupić, ale Nintendo nie podało jeszcze ceny przystawki. Zabawka będzie oferowana z opaską na nadgarstek, jak Joy-Con. Będzie ją można nosić na ręce lub do czegoś przypiąć.

źródło: Nintendo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *