PlayDate – kula z kamerką dla pupila

20 Kwi 2016

PlayDate

Zabawki dla naszych czworonożnych pupilków to przede wszystkim frajda dla zwierzaka. Każdy posiadacz psa lub kota lubi pobawić się ze swoim ulubieńcem: z kotem w domu, z psem często też na świeżym powietrzu. Są też gadżety do zdalnej zabawy, np. kula Sphero. Także LG zaprojektowało fajny model kamerki w sferycznej obudowie, dzięki czemu można nagrywać i uciekać kulą przed zwierzakami. O wiele mniejszą alternatywę znalazłem na Indiegogo. Kulkę PlayDate skonstruowano specialnie dla psów i kotów.

PlayDate przypomina mi kilka gadżetów zintegrowanych w jeden bardziej zaawansowany. O kilku zabawkach pisałem już na blogu wcześniej i projekt ten kojarzy mi się z hybrydą Fooblera, LG Rolling Bot i Sphero. Wszystkie łączy kulisty kształt i przeznaczenie dla zwierzaków. Pierwszy angażuje do ruchu, drugi ma kamerkę do rejestracji w trakcie toczenia, natomiast trzeci jest pierwszą zmotoryzowaną kulką sterowaną smartfonem. PlayDate ma prawie wszystkie te cechy w jednym ciele.

PlayDate app

Zdalnie sterowana kula z kamerką to okazja do rozruszania i zabawy, gdy nasz pupil zostaje sam w domu. Na smartfonie mamy podgląd z mikrofonikiem i głośniczkiem, więc możemy zarówno podejrzeć sytuację, jak i zaangażować futrzaka do ruchu. Ciekawsze ujęcia zapiszemy do pamięci telefonu. Zwierzaki lubią ganiać z uciekinierami. Szkoda, że zabawka nie gubi od czasu do czasu smakołyków. To moja luźna propozycja dla kolejnej generacji.

To jak smart piłka poruszana przez nas manualnie w sposób zdalny (jak pojazdy dla dzieciaków). Kamerka jest oczywiście umieszczona na żyroskopach, więc ujęcia są stabilne. Obiektyw nagrywający w HD jest obudowany odpornym tworzywem, zabezpieczającą przed gryzieniem i uderzeniami. Gadżet można też wykorzystać jako ochrona domu, a przynajmniej element służący do monitorowania wnętrza. Nie do tego zostało skonstruowane, ale widzę tutaj podwójny potencjał. Projekt jest jeszcze w fazie prototypowej, a autorzy obiecują odmianę dla kotów (głównie opcję dodawania ogonków). Mniejsza od LG konstrukcja ma być przyjaźniejsza dla czworonogów (Rolling Bot jest spory, więc może wystraszyć, natomiast PlayDate raczej nie powinien). Koszt? 249$.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *