Pico U – uniwersalna maszyna do parzenia i warzenia

21 Maj 2018

O firmie PicoBrew pisałem już na blogu apropos ich inteligentnego mini browaru. Od tamtego czasu producent rozwijał swoje technologie, tworząc kolejne generacje swojej maszyny. Poprawkom ulegały m.in. gabaryty automatu, ale też technologie związane z jakością produktu końcowego, czyli piwa. Najnowszym projektem marki będzie model Pico U, czyli uniwersalny sprzęt do warzenia piwa, ale także kawy i kombuchy!

PicoBrew Pico U

Firma miała już spore zainteresowanie ze względu na mini browar Pico Model C, ale naturalną koleją rzeczy jest rozszerzanie możliwości rozwiązań i znajdowanie kolejnego grona zainteresowanych. Tym razem postawiono także na miłośników kawy i kombuchy, które można przygotować w tym samym urządzeniu. To jeszcze nie wszystko, ponieważ machina potrafi znacznie więcej. Zaparzymy w niej herbatę, zrobimy wodę sodową. napoje energetyczne (odżywcze) itp. Autorzy chcą dorzucić więcej opcji dla zdrowszych napojów (piwo też ma swoje właściwości, ale Pico U wykorzysta konstrukcję do szerszych zadań).

To już w sumie czwarta lub nawet piąta generacja modułu do warzenia. Rodzinę poszerzy Pico U, w którym znajdziemy to, co w poprzedniku, czyli pięciolitrowy browar do użytku indywidualnego, ale z większą liczbą różnych filtrów. W zestawie będą dodatkowe koszyki, m.in. do pełnoziarnistej kawy. Możliwe ma być też stworzenie chłodzącej horchaty, różnistych herbat (m.in. kombuchy – jest uzyskiwana ze słodzonej herbaty poddanej fermentacji). Wszystkie te napoje mają sporo wartości odżywczych. Możemy je przygotować w niemal idealny sposób we własnej kuchni.

Producent dostarczy to wszystko przy użyciu specjalnych saszetek. Będzie to funkcjonowało na wzór ekspresów. Wystarczy załadować odpowiedni pakunek, nastawić program i szykować się na konkretny efekt. Tzw. PicoPaks będą oferowane we współpracy z wieloma firmami produkującymi napoje. Obok piwa będą do dyspozycji imbirowo-cytrynowa kombucha, yerba mate, herbata Matcha i podobne. Nie będzie to najtańszy gadżet do naszego domu, ale dla miłośników parzenia, warzenia i produkcji różnych koktajli, coś bardzo pożądanego. Biorąc jednak pod uwagę możliwości, taka uniwersalna maszynka nie wydaje się wielkim kosztem (nie licząc zakupu zaszetek). Teraz na Kickstarterze można ją zamówić nawet za 189$. Popularność PicoBrew sprawia, że zbiórka funduszu już przekroczyła zakładany próg kilkukrotnie, więc produkt na pewno trafi do klientów. Ma się to odbyć gdzieś w okolicach stycznia 2019.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *