Phonster X – schowek na smartfon i dokumenty

24 Lis 2016

Phonster X

Kilka lat temu, kiedy eksperymentowałem z tabletem z funkcjami telefonu (tak, wiem…), próbowałem znaleźć w sklepie etui przypominające kaburę do spluwy, którą nosi się na piersi. Nic takiego nie znalazłem, więc zacząłem szykować własny projekt (nie znalazłem tylko chętnego na jego realizację). Dziś, gdy smartfony stale rosną i ustabilizowały swój rozmiar w okolicach 5 cali, potrzeby na podobne wynalazki wracają. Znalazłem chyba w końcu rozwiązanie, które sprawdzi się tu jak ulał. Phonster X spróbuje przekonać do noszenia najważniejszych rzeczy w wygodnej i chyba bezpieczniejszej formie.

Wyrób z Kickstartera proponuje wygodny rozwiązanie na ramię, czyli etui z przegródkami na dokumenty i telefon. Zamiast w kieszeni lub “kołczanie prawilności” (choć Phonsterowi X ku niemu blisko), smartfon i inne ważne rzeczy możemy nosić na wyciągnięcie ręki. Nie usiądziemy więcej na portfelu/smartfonie, który często nosimy w tylnej kieszeni spodni. Nie będziemy też wypychać kieszeni, a model zaprojektowano tak, by nie ograniczał na ruchów. Autor zauważa, że można go nosić na dziewięć różnych sposobów (ma formę szelek).

Phonester X

Trochę “gangsta”,co nie? Tylko miejsca na broń wtedy nie ma 😛

Moduł jest oczywiście regulowany i spokojnie przykryjemy go kurtką. W tym miejscu gwarancja uchowania ważnych rzeczy przed złodziejaszkami powinna być wyższa. Gorzej z kwestiami zdrowotnymi, bo przecież umieszczamy telefon blisko serca. Zależnie od wyników badań i raportów, taki typ jest niby szkodzący. Noszenie telefonu w kieszeni też nie jest najlepsze, a i tak to robimy. Ten temat pozostawiłbym już ocenom indywidualnym. Fajną alternatywą jest tu zapięcie na udo. Równie szybkie w zasięgu i chyba raczej wygodne.

Firma przygotowująca Phonster X chce też zadbać o jakość wykończenia i personalizowanie elementów. Schowki mają być różnej wielkości i dopasowane do przeróżnych smartfonów. W komplecie można też nabyć odpowiednie portfele. Zmieszczą się też akcesoria, np. przewody do ładowania lub klucze. Ciekawy pomysł i jeśli wykonanie będzie porządne to warte będzie zainteresowania, zwłaszcza, że wyrób można nosić przy różnych okazjach (także na rowerze). Właśnie takiego czegoś kiedyś szukałem.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *