PetMio – smart miska i tracker aktywności dla zwierzaka

20 Wrz 2017

PetMio

Od kilku lat, gdy gadżety wearable zaczęły docierać na rynek, odbiorcami trackerów analizujących aktywność są też czworonogi. Najczęściej powstają smart obroże, które śledzą aktywność psa lub kota, dzięki czemu właściciel może porównać zachowanie z ogólnymi wzorcami dla danej rasy i sprawdzić kondycję oraz stan zdrowia swojego ulubieńca. Takich projektów będzie przybywało i to oczywiście w bardziej zaawansowanych odmianach.

Zestaw PetMio to być może właśnie taki projekt. Uwzględnia kilka elementów, dając pełniejszy obraz sytuacji związanej ze zwierzakiem. Rozwiązanie proponuje tracker w obroży dla psa lub kota oraz inteligentną miskę i aplikację. Wszystko ma wpłynąć na lepszą opiekę, a konkretnie odżywianie czworonogów. Zakładany na szyję monitor ma śledzić dane na temat aktywności, natomiast miska przekazywać odczyty o konsumowanym pokarmie. Razem mają budować profil. W nim oceniane będą wszelkie zmiany w zachowaniu (korelacji aktywności do spożywanego pokarmu).

PetMio

Synchronizacja miski i obroży ułatwi tworzenie trendów informacji, które pojawią się na ekranie smartfona. System będzie śledził odczyty z całego dnia i tworzył dzienne raporty. Wynikiem ma być spersonalizowana dieta, przetworzona przez Sztuczną Inteligencję. Brakuje mi tu podajnika, który dozowałby odpowiednie dawki. Miska jest otwarta, a w niej zmieszczono wagę. Ten moduł te jednocześnie hub dla całego smart kompletu. Myślę, że zestaw wypuszczający odpowiednie dawki karmy na podstawie wyliczonych potrzeb byłby jeszcze ciekawszy. Firma planuje sprzedaż saszetek z konkretnymi składnikami, czyli buduje rodzaj platformy dla konkretnych ras, a nawet wieku i umaszczenia psów lub kotów. Te opakowania mają być zamawiane właśnie na podstawie danych z trackera.

Zestaw ma być wyjątkowy, ponieważ producent ma zadbać o jakość karmy. Wydaje mi się, że na rynku są już “karmniki” łączone z obrożami, gdzie aktywacja podajnika następuje po zbliżeniu się czworonoga (dane na temat aktywności determinują ilość wysypywanego pokarmu). PetMio podchodzi do tematu nieco inaczej, choć wykorzystuje bardzo zbliżone technologie. Chce najpierw zbadać indywidualne potrzeby pupila (przez AI), by dostarczyć dostosowaną dla niego karmę premium (odpowiednie składniki). Ostatecznym wynikiem będzie poprawa zdrowia i wydłużenie życia. Na razie system bierze udział w kampanii na Kickstarterze, gdzie sprawdzi zapotrzebowanie na takie wynalazki.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *