Pampers Lumi – smart pieluszki i niania

19 Lip 2019

Czujniki wkrótce dotrą wszędzie, a jak mówię, że wszędzie to mam na myśli naprawdę wszędzie. Pampers jest kolejną firmą, która wkracza w świat Internetu Rzeczy, by sensorom zaproponować kolejne zadanie. Tym razem mają monitorować zawartość pieluchy. To nie pierwsza smart pieluszka na rynku, bo wcześniej swój pomysł na taki gadżet zaproponował Huggies w projekcie TweetPee, a w Smardii Diaper użyto nawet Alexy! Czym zaskoczyć chce gigant od P&G?

Pampers Lumi

Pampers Lumi – nie tylko pieluszka

Pampers opracował kompleksowe smart rozwiązanie do pokoiku bobasa. Oczywiście w centrum uwagi jest dziecko, a ma być pilnowane w ekosystemie kilku narzędzi. Ma to być platforma typu all-in-one, dbająca o kilka najważniejszych spraw. Inteligentne moduły mają być czymś w rodzaju elektronicznej niani 2.0. Część rozwiązań będzie zbierało dane bezpośrednio z ciała dziecka, natomiast inne będą obserwować łóżeczko z pewnej odległości. Mowa o czujnikami na pieluszce i kamerce monitorującej maluszka.

Firma nie bawiła się jednak w budowanie od podstaw każdego z modułów. Kamerka to wyrób od Logitech, przez którą dotrze drogą łączności Wi-Fi obraz do aplikacji na smartfony rodziców. Jak każda inna “niania” tego typu. Całość ma być jednak bogatsza o powiadomienia na temat zmoczonej pieluchy, czyli sygnałów dających znać, że czas zmienić dziecku pieluszkę. Oprócz tego czujniki mają też analizować ruch dziecka w łóżeczku, oceniając w ten sposób jakość jego snu, ale też ostrzegając o niebezpiecznym ułożeniu. Lumi zostało przystosowane do pomocy w pierwszym roku życia dzidziusia.

Pampers Lumi

Same czujniki bazują na ocenia kolorystyka paseczka na specjalnych pieluszkach, więc żeby korzystać z takich udogodnień trzeba będzie kupować konkretny model Pampersów (linia Swaddler jeśli się nie mylę, ale z dużo większymi paskami wskazującymi konieczność zmiany). Warto dodać, że mowa jest tylko o “jedyneczkach”. “Dwójeczek” system nie wykrywa, więc tu trzeba będzie bazować na tradycyjnych metodach, czyli własnym nosie (lub płaczu dziecka…). Jeśli chodzi o kamerkę to mamy tu ulepszony model Circle 2. Do szerokiego 1080p dojdzie analiza wilgotności i temperatury. Kamerka jest też hubem dla czujników, by docierały do telefonu.

Najważniejsza jest jednak aplikacja, dzięki której wiemy co się w ogóle dzieje. Tutaj ma być dostępna cała historia zapisów oraz podgląd w czasie rzeczywistym. Cena pieluszek ma być znośna, a przynajmniej w progu tych z paseczkiem. Nie podano jednak jeszcze ceny całego zestawu. Pewnie informacja pojawi się bliżej jesieni, gdy przewidziano premierę dla Lumi.

źródło: pampers.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *